9 نکته اساسی و مهم برای نحوه استفاده از عطر و ادکلن به صورت صحیح

دسته بندی : طرز استفاده و نگهداری عطر و ادکلن

زمان مطالعه ۵ دقیقه

نکات نگه‌داری از عطر ادکلن

احتمالا شما هم برای خوش بو بودن یا پیروی از سنت پیامبر مهربان اسلام به دنبال استفاده از عطر هستید، اما چگونه از آن استفاده می‌کنید؟ آیا می‌دانستید که استفاده از عطر مانند هرچیز دیگری در این دنیا اصول و روش خاص خود را دارد؟ شما با پیروی کردن از نکات مهم نحوه استفاده از عطر و ادکلن، می‌توانید مطمئن باشید که خوشبوتر، جذاب تر و مهربان تر خواهید بود. امروز با آی پرفیوم همراه باشید تا مهم‌ترین نکات استفاده از عطر و ادکلن را با شما به اشتراک بگذاریم.

نحوه استفاده از عطر و ادکلن به صورت اصولی و صحیح

برای آن که خوشبوتر، جذاب تر و بهتر به نظر برسید، حتما قبل از استفاده از عطر و ادکلن در مورد نحوه استفاده از عطر و ادکلن به صورت اصولی باید اطلاعات کافی بدست آورید. در این زمینه 10 نکته مهم و اساسی وجود دارد که می‌توانید با رعایت آن‌ها، تجربه بهتری از استفاده از عطر داشته باشید:

شیشه عطر را در محل گرم و مکانی که در زیر تابش مستقیم آفتاب قراردارد،  نگهداری نکنید!

اولین و یکی از مهمترین نکات نحوه استفاده از عطر و ادکلن به نوع نگهداری آن ربط دارد. برای این که عطر شما همچنان خوشبو باقی بماند و ترکیبات شیمیایی آن عوض شود، نیاز دارید تا شیشه عطر را در محل گرم و مکانی که در زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارد، نگهداری نکنید! عطرها در مکانی که زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارد و مکانی که گرم است، ترکیبات شیمیایی متفاوتی از خود نشان می‌دهند که نتیجه آن از بین رفتن بوی اصلی عطر است.

هر چند ساعت، عطر خود را تجدید کنید!

پرفیوم‌ها با درصد خلوص 20 تا 40 درصد هم ماندگاری محدودی دارند! برای افزایش ماندگاری و خوشبو بودن، این دسته از عطرها بازهم لازم است که هرچند ساعت یکبار آن‌ها را تجدید کنید. همچنین اگر از ادکلن استفاده می‌کنید که درصد خلوصی بین 2 تا7 درصد دارد، توصیه می‌کنیم که هر دو ساعت آن را تجدید کنید تا خوشبو و جذاب باقی بمانید.

عطر روز و شب داشته باشید!

در بین نکات نکات نحوه استفاده از عطر و ادکلن یکی از عجیب‌ترین آنها، این مورد است. شاید خنده دار باشد، اما عطر روز و شب می‌توانند متفاوت باشند. در مکان‌هایی که روزها هوا گرم و شب‌ها سرد است، استفاده از عطرهای مجزا برای روز و شب می‌تواند باعث شود که در کنار داشتن تنوع، ماندگاری بالایی را تجربه کنید.

مالش عطر را فراموش کنید!

یکی از اشتباهات رایج در نحوه استفاده از عطر و ادکلن این است که افراد در هنگام استفاده از عطر، مچ دوستان خود (محل نبض) را به یکدیگر مالش می‌دهند. به این طریق شما عطر را زودتر تبخیر می‌کنید و باعث می‌شوید که ماندگاری عطر سریع تر از بین برود. توصیه می‌کنیم که برای افزایش ماندگاری از مالش عطر جلوگیری کنید.

تنها در قسمت‌های نبض دار بدن از عطر استفاده کنید

با هدف قراردادن قسمت‌هایی از بدن که نبض در آن‌ها وجود دارد، می‌توانید کاری کنید که ماندگاری عطر افزایش پیدا کند و بهتر پخش شود. شما می‌توانید مچ دست، روی گردن، آرنچ، پشت زانو، روی قوزک پا و ... را برای زدن عطر انتخاب کنید. در این مکان‌ها نبض وجود دارد و احتمال بهبود پخش عطر شما هم در آن‌ها وجود دارد.

لباس‌های خود را با کمک دستمال کاغذی و عطر خوشبو کنید

برای این که همیشه لباس‌های خوشبویی داشته باشید در هنگام نگهداری از آن‌ها در خانه با کمک یک دستمال بر روی آن‌ها عطر پخش کنید. به این طریق شما می‌توانید در کمد لباس‌هایتان به بهترین شکل از لباس‌هایی که دارید، نگهداری کرده و آن‌ها را خوشبو کنید. این یکی از نکات مهمی است که در نحوه استفاده از عطر و ادکلن باید به یاد داشته باشید.

بهتر است که بر روی پوست تمیز از عطر استفاده کنید

در مورد نحوه استفاده از عطر و ادکلن بهتر است که این نکته را به یاد داشته باشید که عطر بر روی پوست تمیز، قابلیت جذب بیشتر، ماندگاری بالاتر و عملکرد بهتری دارد. هنگامی که قبل از زدن عطر حمام می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که عطر شما ماندگاری بیشتری داشته و بهتر جذب می‌شود.

به عطر خود اعتماد داشته باشید و زیاد از آن استفاده نکنید

خیلی از افراد به عطر خریداری شده خود اعتماد ندارند و ترجیح می‌دهند که نحوه استفاده از عطر و ادکلن آن‌ها به صورت یک شیشه کامل در هر بار مصرف باشد! شما برای استفاده از عطر باید تعادل را در نظر بگیرید و در هر بار مصرف یک یا دو پاف از عطر خود استفاده کنید. فقط در این زمینه مدنظر داشته باشید که اگر در معرض آفتاب قرار دارید، رایحه عطر کاهش پیدا می‌کند.

فاصله شما در هنگام اسپری عطر، نهایتا 15 سانتی متر باشد!

برای این که تنها در هوا اسپری نکنید و بهترین استفاده را از عطر ببرید، بهتر است که در فاصله 15 سانتی متری از عطر خود استفاده کنید. به این معنا که برای استفاده از عطر در مکان‌ها و بخش‌های نبض دار بدن، فاصله عطر از آن قسمت نهایتا 15 سانتی متر باشد.

نتیجه‌گیری: چرا باید در مورد نحوه استفاده از عطر و ادکلن اطلاعات داشته باشم؟

این دست از اطلاعات به شما کمک می‌کند که بهترین و بیشترین میزان بازدهی را نسبت به عطر خود داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین نکات درباره نحوه استفاده از عطر و ادکلن را با شما به اشتراک بگذاریم. نظرات خود را با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

دیگر مقالات پیشنهادی