صفحه اصلی / وبلاگ /

چه عطری مناسب چه فصلی است


چه عطری مناسب چه فصلی است

۱۴۰۱/۱۰/۱۵

مدت زمان مطالعه : ۱۱ دقیقه

عطر مناسب فصل تابستان کدام است؟ عطر مناسب فصل زمستان چه عطری است؟ عطرهای مناسب فصل بهار کدام رایحه است؟ ادکلن یا چه عطری مناسب فصل پاییز است؟ مشخصات عطر فصل؟ خیلی از مردم دوست دارند در هر  فصل از سال عطر مناسب همان فصل را استفاده کنند. ما به آن ها یا هر کس دیگری که به دنبال جوابی برای سوال های خود است پاسخ می دهیم.

چه عطری مناسب چه فصلی است


مناسب فصل.jpg


چگونه عطر مناسب هر فصل را انتخاب کنیم:

انتخاب عطری که بتواند شما را در میان دیگران برتر نشان دهد, همچنین تا ابد در ذهن آن ها ماندگار شوید کار راحتی نیست. اما شما با خرید عطر اورجینال مناسب می توانید در یاد دیگران خاطره ساز و ماندگار شوید.

علاوه بر سلیقه ی شخصی, علت های دیگری برای خرید عطر مهم هستند که یکی از آن ها موقعیت فصل فعلی است. به دلیل اینکه فصل ها بر دمای هوا اثر مستقیم می گذارند, اهمیت زیادی دارند. مثلا هوای سرد تبخیر نت های عطر را به سختی تحت تاثیر قرار می دهد, اما هوای گرم نت های عطرها را قوی و غلیظ تر می کند.

پس باید عطرها را طبق موقعیت فصلی که هستید خریداری کنید, تا بتوانید اطرافیانتان را به گونه ای جذب خود کنید. با خرید عطر اورجینال هر فصل این استراتژی که شما چقدر شناخت بالایی از عطرها دارید را, به دیگران ثابت می کند.همچنین این که شما مناسب هر فصل عطری را خریداری سپس استفاده می کنید.

عطر مخصوص فصل بهار:


مناسب فصل.jpg


در فصل بهار که به عنوان زیباترین فصل سال را از آن خود کرده است, به دلیل این که اب و هوای معتدل دارد. یعنی هوا نه سرد است نه گرم است. در این فصل درختان شکوفه می دهند، به دلیل طبیعت زیبا از رایحه ارام طبیعت، گلی، ملایمی دارد بسیار مناسب است.

عطر مخصوص فصل تابستان:

در این فصل از سال که هوا به شدت گرم می شود که به فصل تعطیلات، خوشگذرونی، هم معروف است، سیستم بدن هم تعریق بیشتری دارد، بنابراین باید عطری را مد نظر با تعریق بدن، گرمی هوا در نظر گرفت، برای زنان رایحه ظریف، سبک، خنک، استفاده کنند, برای مردان رایحه چوبی، شیرین، استفاده کنند.

عطر مخصوص فصل پاییز:

 در این فصل بسیار زیبا همراه با برگ های پاییزی، صدای خش خش برگ ها وقتی روی انان پا می گذاری چقدر لذت بخش است، جلوه ای بی نظیر به درختان می بخشد گویی این زیبایی را نقاشی کرده اند، در این فصل هوا بسیار دل انگیز، نسبتا خنکی دارد، در این فصل عطر مناسب ان یک عطر با رایحه گرم پیشنهاد می شود.


مناسب فصل.jpg


عطر مخصوص فصل زمستان:

فصل زمستان به عنوان سردترین فصل سال است, که این فصل ویژگی های خاص خودش را دارد. در برخی از نقاط هوا بسیار سرد، برف می بارد که ما را یاد درست کردن آدم برفی می اندازد، همه جا را سفید پوش می کند. درختان، در برخی نقاط دیگر هوا بسیار سرد، باران می بارد، بوی باران، نم نم آن بر روی زمین، رنگین کمانی که بعد از اتمام باران بر روی زمین نقش افرینی می کند.

چرا باید از عطر فصل استفاده کنیم:

خیلی از مردم در طول سال از یک عطر استفاده می کنند و فکر می کنند, اگر آن عطر مثلا در فصل تابستان خیلی خوب عمل می کند پس در فصل زمستان نیز که دقیقا برعکس تابستان هوا سرد است, نیز حتما خوب است.

اما باید بدانید برای بهتر دیده شدن در هر فصل باید عطر مناسب همان فصل را خریداری کنند. عطرها در آب و هوای مختلف دارای عملکردهای گوناگونی هستند, پس برای انتخاب و خرید عطر مناسب باید اول بدانید چه عطری مناسب کدام فصل است.

حتی با وجود شناخت فصل و عطر پوست بدن شما نیز در بو, ماندگاری آن عطر موثر است. عطرها با تغییر فصل متفاوت دیده می شوند. زیرا بدن و احساسات شما نیز در هر فصل دچار تغییر می شود. عطرها دارای اسانس هستند که با نوع پوست, دمای بدن شما واکنش های گوناگون نشان می دهند.

آیا در 4 فصل سال باید از عطرهای مخصوص استفاده کرد؟

بله قطعا همینطور است, با توجه به تغییر فصل ها به دنبال ان هستیم که با سرد یا گرم شدن هوا چه عطری مناسب است. با سرد شدن یا گرم شدن هوا، واکنش های بدن باعث تغییر دادن رایحه عطر ها می شود.

بهترین عطر مناسب هر فصل:

عطر فصل بهار:

در فصل بهار به دلیل این طراوت باید از نت های طراوت بخش, سبک مثل ریحان, شکوفه پرتقال, نعنا که بهترین نت های بهار محسوب می شوند استفاده کنید. بهار فصل آغاز تازه ست پس, در هنگام خرید عطر اورجینال باید عطری با نشانگر روح شاد و بیدار انتخاب کنید. مانند نت های گل صد تومانی, گل برف و گل بنفشه.

در فصل بهار از عطری استفاده کنید که غلیظ تر باشند چون فصل بهار هوا دائم در حال تغییر است عطر غلیظ تر می تواند در تمام روز ماندگار باشد.

گروه های مناسب فصل بهار: مرکبات, سبز, دریایی, آبزی

عطر فصل تابستان:


مناسب فصل.jpg


در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا بیشتر سراغ نت های خنک بروید که با هوای گرم تضاد داشته باشند. توجه کنید که با خرید عطرهای تابستان آن ها را کمتر روی بدن خود یا لباستان اسپری کنید.

به دلیل اینکه هوای گرم خود به خود عطر را غلیظ تر و بیشتر می کند. در فصل گرم تابستان از نت هایی مانند گل رز, یاس, گل ابریشم, شکوفه پرتقال, ترنج استفاده کنید. به خاطر اینکه در فصل تابستان بیشترین زمان را در بیرون از خانه هستید پس در خرید عطر اورجینال دقت بیشتری به خرج دهید.

عطرهایی که دارای نت های خاصی مثل گل های جزیره ای, پیچ امین الدوله, نمک دریایی  هستند. زیرا روزهای آفتابی را یادآوری می کنند بهترین انتخاب برای خرید یک عطر هستند. در فصل تابستان تعداد اسپری های عطر باید کمتر باشند.

بهترین مکان برای زدن عطر در تابستان بر روی موها, یا گردن شما است. به دلیل اینکه عطرها در تابستان خیلی زود تبخیر می شوند. خرید عطر از عطرهای ادوتویلت بهترین انتخاب برای فصل تابستان است.

گروه های مناسب فصل تابستان: چوبی با حالت های خورشیدی, پودری, گل فام.

عطر فصل پاییز:

در فصل پاییز به خاطر اینکه ما کم کم در حال آماده شدن برای فصل سرد سال یعنی زمستان هستیم و مقداری هوا رو به سردی می رود, باید از نت های گرمی مثل خس خس, نعنای هندی, کهربا, چوب صندل, خزه بلوط که خلق و خوی ما را خوب می کنند استفاده کنید.

برای خرید عطر اورجینال در فصل پاییز باید از عطرهایی که نت های چوبی دارند استفاده کنید. فصل پاییز زمان خوبی برای خرید عطرهایی با عمق زیاد, جلوه های اغواگر و غلیظ است. اگر می خواهید در فصل پاییز بدرخشید, عطرهای سبک را خریداری نکنید اما خیلی غلیظ و سنگین هم برای فصل پاییز مناسب نیست.

گروه های مناسب فصل پاییز: چایپر با حالت های اغواگر و چوبی, چرمی

عطر فصل زمستان:

در فصل زمستان به دلیل سرد بودن هوا عطرهایی با نت های وانیل, انار, پرتقال, لیمو ترش, چوب سدار, چوب صندل, خزه, درخت بلوط بهترین گزینه برای این فصل به شمار می روند. خرید عطر اورجینال با نت های ادویه ای می تواند در فصل زمستان گرمای دلپذیری را برای شما درست کنند.

از دیگر نت های مناسب فصل زمستان نت هل است. زمستان را به دلیل عشق و شور و ذوفی که دارد, محبوب ترین فصل برای عطرسازان و علاقه مندان عطر گفته اند. زمستان فصل پر جنب و جوشی نیست, اما شما با خرید عطرهای شرقی این هیجان را می توانید به وجود بیاورید.

بهترین نت های فصل زمستان شامل دارچین, وانیل, کهربا, دودی, و ادویه ها هستند. در هنگام خرید عطر برای فصل زمستان باید به پخش بو و همچنین ماندگاری آن عطر بسیار توجه کنید. اگر پوست خشکی دارید در فصل زمستان بهتر است از عطرهایی که دارای اسانس قوی تر و ماندگارتر است, استفاده کنید.

نت هایی مانند: دانه تونکا, مشک که طبعی گرم دارند همچنین دارچین و وانیل که از شیرینی ویژه ای برخوردار است, در فصل زمستان به شما پیشنهاد داده می شود.

گروه های مناسب فصل زمستان: نت های شرقی با حالت های ادویه ای, چرمی, نت های خوراکی ها.


مناسب فصل.jpg


راهنمای انتخاب و خرید عطر مناسب هر فصل:

رابطه ی پوست بدن با فصل و خرید عطر:

رژیم غذایی, داروهایی که مصرف می کنید, شیمی پوست, رنگدونه های پوست شما از عواملی محسوب می شوند که در ماندگاری و بوی عطرها برای هر فردی متفاوت عمل می کند. پس اگر یک عطر برای یک شخص عالی به نظر رسید دلیل نمی شود برای شما نیز همین قدر منحصر به فرد و خوب باشد.

مهم ترین نکته درباره ی عطرها این است که, بعد از خرید عطر اورجینال عطر نباید در گرمای شدید یا در معرض سرمای شدید قرار بگیرند. زیرا بوی آن ها ممکن است تغییر کند. اگر عطری رنگ آمیزه آن حالت زرد رنگ شود, یعنی ساختار آمیزه ای آن دچار تغییر شده است.

مغز انسان بعد از حدود 15 دقیقه تماس با یک بوی مشخص دیگر به آن عادت می کند. بنابراین اگر بعد از مدتی بوی عطر خود را حس نکردید, به معنای از بین رفتن عطر شما نیست.

هر 500 میلی لیتر عصاره ی گل رز به حدود 900 کیلوگرم عصاره گیری گل رز نیاز هست. پس این روند عصاره گیری مبلغ خیلی زیادی لازم دارد. از دلایل گران بودن عطر ادوپارفوم, غلیظ به همین دلیل است. نوع پوست شما نیز در ماندگاری عطرها رابطه ی مستقیم دارد.

عطرها معمولا بر روی پوست های چرب بیشترین ماندگاری را دارند. اما پوست خشک موجب می شود عطر خیلی زود تبخیر شود, پس هنگام خرید عطر اورجینال علاوه بر موقعیت فصل ها به نکات مهم دیگر عطر مانند نوع پوست خود هم توجه شود.

بهترین عطر برای هر فصل:

عطرها مخلوطی از اسانس ها، ترکیبات معطر گل ها، گیاهان، میوه جات هستند، که انسان ها برای این که بدن خوش بویی داشته باشند, از ان به طور مداوم استفاده می کنند. عطرها علاوه براین که بدن را خوشبو می کنند در رفتار ، خلق و خوی افراد هم تاثیر می گذارند. برای انتخاب عطر در هر فصل از سال باید حتما به تغییرات آب و هوایی که اتفاق می افتد دقت کنید, یعنی اول باید ابتدا دمای هوا، رطوب هوا را بسنجید.

شما باید بر حسب شیمی بدن خود، احساس، علایق، عطر مورد نظر خود را خریداری کنید. با تغییر یافتن فصل ها، رفتار، حال و هوای افراد هم متناسب با گرمی، سردی هوا تغییر می یابد، دوست داریم که برمبنای سردی، گرمی هوا عطر خود را تغییر بدهیم. در تابستان به دلیل طبیعت سبز، گرما، تعریق بدن، رایحه های تابستانی همه جا هستند، رایحه تابستانی باید سبک، پایدار باشند در واقع سراغ عطرهایی برویم که الکل کمتری دارند، عطر مناسب اقیان برای فصل تابستان استفاده از عطر خنک، تک جنسیتی، با ماندگاری بالا مناسب است.

نگهداری عطر در فصل های سال:


مناسب فصل.jpg


در فصل تابستان در هر شهر یا کشوری به دلیل گرمای زیاد، رطوب خیلی بالا، یا نسبتا کم، که وجود دارد نباید عطر را در جای نامناسب، یا محیط های بسته نگه داری کرد. زیرا عطر تبدیل به یک عطر بد بو، رنگ، بوی خود را از دست می دهد.

 مثال: عده ای از مردم شیشه عطر خود را در ماشین روبه روی مستقیم نور خورشید قرار می دهند, یا در خانه کنار پنجره ای که به طور مستقیم نور خورشید به اتاق می تابد قرار می دهند، این کار به عطر اسیب می زند، زیرا نور خورشید به دلیل اشعه یا گرمایی که دارد رنگ عطر را تغییر می دهد، بدبو می کند.

 عده ای دیگر عطر را در جای بسته مثل حمام می گذارند، نباید عطر را در محیط بسته، گرم، مرطوب گذاشت. زیرا رطوب به عطر اسیب می زند، نباید عطر را در جیب خود قرار داد زیرا با بالا رفتن گرمای بدن، یا تعریق بدن باز هم باعث اسیب عطر می شود.

 در بهترین شکل مناسب برای نگه داری عطر اورجینال این است که, ان را در محیطی خنک، تاریک، به دور از گرما، رطوب، بگذارید تا هم رنگ، هم بوی عطر، هم ماندگاری آن، هم کیفیت آن، باقی بماند، برای عطر تابستانه رایحه خنک بهترین گزینه است.

نتیجه:

در این مقاله با توضیحاتی که راجب 4 فصل دادیم, یاد گرفتیم که عطر بر روان، خلق و خوی افراد تاثیر می گذارد یعنی عطرها در آینده نه چندان دور به انسان ها کمک می کند که سلامت جسمی، عاطفی، روحی را بهبود می بخشد. امیدوارم این مقاله به شما عزیزان کمک کرده باشد که بهترین انتخاب را در خرید عطر اورجینال داشته باشید.