برند کنزو

kenzo

Brand kenzo

برند کنزو

KENZO

برند کنزو KENZO توسط کنزو تاکادا که فردی ژاپنی_فرانسوی بود، در 1970 تاسیس شد. برند کنزو تا به امروز توانسته محصولات بسیاری از جمله: اکسسوری‌های لوکس کیف‌، کفش، عطر و... به بازارهای مد و فشن جهان ارائه دهد. برند کنزو برندی جوان پسند است که سعی کرده با حفظ مشخصه‌های اصلی خود، روحی تازه را در کالبد محصولات خود بدمد.

.jpg

​​تاریخچه برند کنزوبه 

کنزو در سال 1935، در روستایی فقیر و نزدیک به یک قلعه باستانی متولد شد. وی کوچکترین عضو یک خانواده 7 نفره بود. هنگامی که تاکادا هنوز یک دانش آمور بود، اتفاقی به یک مجله مد‌و فشن ژاپنی برخورد کرد، و شگفت‌زده شد. کنزو انقدر به طرح‌ها علاقه‌مند شده بود که سعی کرد دوباره آنها را از نو بسازد. در آن زمان نقاشی و طراحی به سرگرمی پسران تبدیل شده بود. تاکادا بعد از اینکه از مدرسه فارغ التحصیل شد، به دنیال رویای خود یعنی طراحی مد رفت. ولی درخواست وی از طرف والدینش رد شد، و کنزو به دانشگاه کوپه گایبو رفت و به مطالعه ادبیات انگلیسی پرداخت.

وی تنها پس از یک ترم، به طور ناگهانی دانشگاه را رها کرد و به توکیو رفت. تاکادا در توکیو مجبور بود مخارج خودش را تامین کند، پس دستیار یک نقاش شد و برای کارهای خود تنها 7 دلار دستمزد می‌گرفت. وی توانست با سختی‌های زیادی هزینه‌ تحصیل خود را در پایتخت فراهم سازد و رویای خود را برآورده کرد. او برای مطالعه مهارت‌های طراحی مد، به یک مدرسه ژآپنی بسیار معتبر رفت. تاکازا اولین پسر جوانی بود که در این مدرسه تحصیل می‌کرد. قبل از آن فقط دختران در گاکوئن درس می‌خواندند. پس از فارغ‌التحصیلی، کنزو شروع به طراحی لباس کرد و در یک مجله معتبر به کار مشغول شد.

ولی حالا تاکادا رویای دیدن پاریس را در سر داشت. در اول ژانویه سال 1965، تاکادا کنزو ار طریق دریا به مارسی رفت، از آنجا با قطاری مستقیما وارد پاریس شد. خیلی بعد در مصاحبه‌ای کنزو می‌گوید: من در هیچ گوشه‌ای از دنیا چنین احساسی ندارم که مانند پاریس باشد، در اینجا هر سنگ، هر ابر، هر رهگذری در کار من به من کمک می‌کند. اگرچه در قلبم هنوز ژاپنی هستم.

تاکادا زمانی که در پاریس بود در تمامی نمایش‌های مد برندهای مختلف مانند: شنل، کاردین، دیور و دیگر برندهای مشهور شرکت میکرد. وی زمانی که هیچ پولی نداشت و با افسردگی شدید دست و پنجه نرم می‌کرد، توانست با مدلهای خود در زمینه مد جوانان به موفقیت برسد. لباسهایی که توسط کنزو طراحی میشد، ترکیبی شگفت انگیز  از سایه‌ها و الگوها داشتند. کنزو از نوار، قفس حیوان، گل ترکیب‌های غیرمعمولی میساخت. کنزو گفته است: از این طریق سعی داشتم پرده پاریس از بین برود، تا آن را با جزئیات قومی رقیق سازم.

.jpg

طراحی‌های برند کنزو

کنزو توانست در سال 1970، پس از 5 سال زندگی در پاریس، فروشگاه مد خود را با نام خود KENZO افتتاح کند. وی بسیار سفر کرد و سعی میکرد از هر کشور فرهنگ و چیز خاصی را بگیرد، که  نتیجه آن شاهکارهای مد وی بود. لباسهای مردم از سراسر جهان مشترکات زیادی دارند، ترکیب آنها آسان است. کنزو همیشه در کار خود مستقل بود و هرگز کورکورانه از مد پیروی نمیکرد.

.jpg

سرانجام برند کنزو

برند کنزو ذر 1993 اوج موفقیت خود را تجربه میکرد. برند کنزو در سال 1999 توانست جایزه صلح آمریکا را دریافت کند، که در همان سال تاکادا تصمیم گرفت دنیای مد را ترک کند. کنزو به خبرنگاران گفت: من میخواهم برای مدتی استراحت کنم و قدرت بگیرم. میخواهم مسافرت کنم و خودم را وقف آن چیزی کنم که هیچوقت وقتش را نداشتم. شما باید کنجکاو باشید، کاری را که دوست دارید انجام دهید. تلاش کنید حتی اگر پولی به دست نمی‌آورید، جایی که آسمان آبی، شن و ماسه‌های طلایی و خورشید گرم دارد را ترک کنید. بعد دوباره برگردید و همه چیز را از نو شروع کنید.

عطرهای برند کنزو

بخش عطرهای برند کنزو در سال 1987 راه‌اندازی شد. و اولین نسخه رسمی آن در سال 1988 برای زنان ساخته شد که نام آن Ca Sent Beau به معنی "بوی خوبی دارد" بود. از زمان برند کنزو موفق به ساخت عطرهای فوق ‌العاده‌ای برای طرفداران خود شد.​