برند کلوین کلین

برند کلوین کلاین Calvin KLEIN

Brand Calvin Klein

Calvin KLEIN, CK 

برند کلوین کلاین، جوانترین طراح موفق آمریکایی

تاریخچه:

" دست به هرکاری میزدم، در آن موفق می شدم. اگر کاری را میخواستم انجام دهم هیچ چیزی مانعم نبود"

برند کلوین کلاین Calvin KLEIN که به CK معروف است، در سال 1968 توسط Calvin Richard KLEIN, کلوین ریچارد کلاین طراح مشهور آمریکایی، تاسیس شد.

کلوین در آمریکا به دنیا آمد و در مدرسه هنر و طراحی به تحصیل پرداخت. وی در سال 1962 در یک کارگاه قدیمی کت و شلوار مشغول به کار شد. بعدها او 5 سال را صرف طراحی مدل های لباس برای زنان کرد. سپس شرکت CALVIN KLEIN را با همکاری دوستش کودکی اش، بری شوارتز به راه انداخت. 


برند کلوین کلاین Calvin KLEIN.jpg
Insert description


او در اوایل کارش چندان شناخته شده نبود. تا اینکه توانست با کمک دوست خود، رالف لورن نیویورک راه یابد. کلوین بلافاصله بخاطر طراحی ها و استعداد کم یابش، در اولین نمایش خود به رسمیت شناخته شد.

البته او موفقیت دیگری قبل از این داشت که آن راه انداختن خط تولید برای شلوارهای جین بود.


برند کلوین کلاین Calvin KLEIN.jpg


طراحی لباس و فشن: 

کلوین توانسته بود با سبک مینیمالیست و خاص خود، استایل راحت و شیک آمریکایی را با مد پاریس پیوند بزند. او به تنهایی شور و اشتیاق را در جوانان آمریکایی دهه 80 برای انتخاب استایلی با شلوارهای جین، بوجود آورد. همچنین کار او در زمینه طراحی لباسهای اسپرت، که بسیار ساده بودند خیلی زود توجه زنان آمریکایی را که از لباسهای پرزرق و برق پاریسی خسته بودند، به خود جلب کرد.  بعد از آن مردان نیز جذب سادگی و شیک بودن این لباسها شدند.کلوین کلاین در سال 1980 توانست با شعار "هیچ چیز بین منو لباسهای کلاینم نیست" خط تولید جدید شلوارهای جین تنگ را در سراسر آمریکا محبوب کند.


برند کلوین کلاین Calvin KLEIN.jpg


او بعد از یک دوره پرفراز و نشیب در زندگی شخصی خود توانست محصولات جدیدی مثل: ساعت، عینک های آفتابی، کیف های دستی و... که بر روی آنها CK حک می شد را به دنیای مد ارائه دهد و به دوران اوج خود برگردد. 

ورود به صنعت عطر و ادکلن:


برند کلوین کلاین Calvin KLEIN.jpg


کلوین کلاین توانست در دهه 80 اولین ادکلن خود که Obsession نام داشت، و به معنی وسواس بود را در دو مدل زنانه و مردانه وارد بازار کند. عطر CK one از عطرهای بسیار محبوب اوست که در سال 1994 ارائه شد. این عطر تا به امروز جزو پرفروش ترین عطرهای اوست. همچنین از بهترین عطرهای او که در ایران بسیار محبوب هستند، می توان به: Euphoria-CK free-Sheer beauty اشاره کرد.