برند ویکتوریا سکرت

برند ویکتوریا سکرت VICTORIA’S SECRET

Brand VICTORIA SECRET

برند ویکتوریا سکرت

VICTORIA’S SECRET

غول صنعت فشن بانوان 

درباره برند ویکتوریا سکرت

برند ویکتوریا سکرت در سال 1977 توسط گی ریموند و همسرش افتتاح شد.ریموند در آن زمان دانشجوی دانشگاه استنفورد بود. وی درباره ایده بازگشایی این برند می گوید: هنگامی که برای خریدن لباس زیر زنانه برای همسرم در فروشگاهی مشغول جستجو بودم، با قفسه هایی از لباسهای شب زشتی با طرح های گل رو به رو شدم و همچنین از نگاه فروشندگان به روی خودم احساس خجالت می کردم. بعد از این بود که ایده افتتاح فروشگاهی برای لباس زیر زنانه در او شکل گرفت. ریموند همچنین 8 سال را به مطالعه در این زمینه پرداخت. اسم برند ویکتوریا سکرت با اشاره به اسم ملکه ویکتوریا، ملکه پادشاهی بریتانیای کبیر و ایرلند، شکل گرفت. در حالی که کلمه "راز" SECRET در لباس او پنهان شده بود. در ادامه و در سال 1983 لزلی وکسنر، رئیس فروش کمپانی ویکتوریا سکرت مدل فروش را تغییر داد. او شیوه فروش لباس زیر برای مردان را کنار گذاشت و روی خریداران خانم متمرکز شد. که در نتیجه ویکتوریا سکرت با رنگ ها، استایل و بسته بندی های اغواگرایانه برای جذب طبقه مرفه اروپایی و جلب نظر زنان وارد بازار شد. 


برند ویکتوریا سکرت VICTORIA’S SECRET.jpg


محصولات برند ویکتوریا سکرت:

پایه اصلی شرکت بر روی تولید لباس زیر برای زنان است. و شرکت ویکتوریا سکرت در حال حاضر غول بازار صنعت مد برای بانوان است.فعالیت این برند به لباس زیر ختم نشد، و شرکت وارد تولید لوازم دیگری مانند: عطر، اسچری های بدن و لوشن های بدن و همچنین لوازم آرایشی شد. این محصولات در کشور ما بسیار مورد توجه واقع شده است و طرفداران زیادی دارد.


برند ویکتوریا سکرت VICTORIA’S SECRET.jpg


فرشتگان برند ویکتوریا سکرت:

در تابستان امسال و طی یک حرکت بسیار غافلگیر کننده، ویکتوریا سکرت با مدل های خود که که با عنوان فرشتگان ویکتوریا سکرت VICTORIA’S SECRET ANGELS شناخته می شدند، خداحافظی کرد. 

ویکتوریا سکرت دلیل این کار را استفاده از زنانی که نه به خاطر ظاهر و بدنشان، بلکه بخاطر دستاورد هایشان مورد استفاده قرار دهد بیان کرد. و به این منظور مورد تمجید همگان قرار بگیرند.

استفاده از این مدل ها با اعتراضات زیادی از سوی جامعه زنان فمنیسم مواجه می شد. و از طرف دیگری تصور جامعه را از زنان به شیوه اغراق آمیزی از نظر ظاهر و بدن نشان می داد. از مدل های معروف برند ویکتوریا سکرت می توان به: آدریانا لیما، که دختری برزیلی بود و وقتی 15 سال سن داشت برنده مسابقه سوپر مدل فورد شد. همچنین السا هاسک، مدل سوئدی که پدرش در سن 13 سالگی عکسهای او را برای 2 آژانس مدلینگ فرستاد. مارتا هانت و تیلور هیل ، مدل های آمریکایی که جزو فرشتگان برتر برند ویکتوریا سکرت بودند اشاره کرد.


برند ویکتوریا سکرت VICTORIA’S SECRET.jpg


عطرهای برند ویکتوریا سکرت: 

از سال 1992 برند ویکتوریا سکرت وارد بازار عطر و ادکلن شد. اکثر عطرهای این برند زنانه است و تا به امروز طرفداران زیادی را خصوصا در ایران جلب خود کرده است. ظاهر این عطرها اکثرا به رنگ صورتی و بنفش ملایم است، که در بطری های بسیار شیک و زیبا برای خانم های ظرافت پسند و با روحیه لطیف به فروش می رسد.

جزیره عطر