برند مکارتنی استلا

Brand McCartney Stella

​برند استلا مک کارتنی

​McCartney Stella

درباره برند استلا مک کارتنی

استلا نینا مک کارتنی دختر پائول و لیندا مک کارتنی موسیقی­دان معروف انگلیسی و عکاس امریکایی است که در سال 1971 در انگلستان به دنیا اومد. اون طراح مد و فعال حقوق حیوانات اهل بریتانیا است. استلا در سال 1995 از کالج طراحی و هنر “سنترال سنت مارتینز” فارغ التحصیل شد. برند استلا به الگوهای خاص و شیک, اعتماد به نفس و زنانگی طبیعی شناخته شد و بعد از ارائه ی دو کلکسیون از کارهایش در سال 1997 به عنوان مدیر خلاقیت برند Chloé در پاریس انتخاب شد که برای او موفقیت بزرگی بود.

در سال 2001 مک کارتنی خانه مد خودش را تحت عنوان “Stella McCartney” با سرمایه گذاری مشترک با گروه کرینگ به راه انداخت و اولین کلکسیون خودش را هم زمان به نمایش گذاشت. استلا گیاه خوار است و به همین علت در کارهایش به هیچ وجه از چرم یا خز استفاده نمیکند.

به علاوه برند مک کارتنی شامل کلکسیونی از اکسسوری,لباس زیر,عینک,عطر و همینطور طراحی کلکسیونی از لباس بچه هم است.
استلا 51 فروشگاه در نیویورک,پاریس,میلان,شانگ های و پکن دارد و کلکسیون‌های او در 77 کشور دنیا از طریق محل‌های فروشی مثل فروشگاه‌های تخصصی و مرکز خریدها و یا بصورت آنلاین به فروش می‌رسد. برند مک کارتنی در سال 2003 اولین عطر خود را با نام “Stella” وارد بازار کرد.

درسال 2004 برای اولین بار همکاری خودش را با برند آدیداس شروع کرد. کلکسیون ورزشی “adidas by Stella McCartney” که بسیار قابل تحسین است، موفقیت آمیز بوده و لباس‌هایی از چندین رشته ورزشی مثل دو، تناسب اندام، یوگا، تنیس، شنا، ورزش های زمستانی و دوچرخه سواری را شامل می‌شود.

در سال 2008 برند جدید لباس‌زیر خود و بعد از آن در سال 2010 کیف “Falabella” را وارد بازار کرد. کیف دستی که با جزئیاتی مثل زنجیرهای بافته شده روی کیف شناخته می‌شوند.
اولین کلکسیون لباس بچه‌گانه این برند در سال 2010 با نام “Stella McCartney Kids”برای نوزادان تا کودکان 14 ساله ارائه شد.
در سال 2011 عینک های آفتابی استلا مک کارتنی با توجه به اصول طراحی سازگار با محیط زیست ساخته شدند.

اتفاق خوبی که در سال 2012 برای برند مک کارتنی افتاد این بود که برای بازی‌های المپیک تابستانی کمپانی آدیداس استلا مک کارتنی را به عنوان مدیر خلاقیت تیم بریتانیا قرار داد و برای اولین بار در تاریخ بازی‌ها این طراح مد برجسته لباس تیم یک کشور را در تمام رشته‌ها برای هر دو بازی المپیک و پارالمپیک طراحی کرد.
سال 2016 هم سال خوبی برای این برند بود. استلا در این سال عطر جدید خودش را به نام “POP” معرفی کرد. همینطور تابستان همان سال اولین کلکسیون کامل لباس شنای استلا ارائه داده شد. دوباره در همان سال استلا عنوان مدیر خلاقیت تیم بریتانیا را در المپیک تابستانی 2016 ریو گرفت.

به تازگی این برند اولین کلسیون لباس مردانه را هم به بازار عرضه کرد. استلا برای کلکسیون پائیز و زمستان 2017/2018 با این شعار که اسراف و جنون تا چه حد؟ نظر طرفداران محیط زیست را به خود جلب کرده است. او در ادامه می‌گوید: آیا می دانستید که توشه ما برای نسل آینده چیزی جز توده ای زباله نیست؟

جزیره عطر