برند لاگوست

Brand Lacoste

برند لاگوست Lacoste

تمساح قدرتمند


.jpg
یکی از فروشگاهای برند لاگوست


درباره برند لاگوست

برند لاگوست Lacoste یک خانه مد یا برند فرانسوی است که در سال 1933 میلادی توسط رنه لاگوست "Rene Lacoste" تنیس باز مشهور فرانسوی و آندره ژیلر "Andre ZHYLR" که مالک یک کمپانی بزرگ تولید لباس‌های کش بافت و بافتنی در فرانسه بود، تاسیس شد. نام کمپانی لاگوست سر و صدای زیادی به پا کرد. این نام براساس نام مؤسس آن، رنه لاگوست انتخاب شد که در لغت به معنای ضروری و اصلی است.

تاریخچه برند لاگوست

رنه لاگوست در سال 1904 در پاریس، شهر قلب مدو فشن بدنیا آمد. او با اینکه تنیس را دیر شروع کرد اما خیلی زود به به شماره یک جهان در این ورزش تبدیل شد. رنه لاگوست 10 مقام را در تنیس تنها در طی هفت سال از زندگی حرفه‌‌ای خود بدست آورد. وی عضو افسانه‌ای چهار تفنگدار فرانسوی تنیس، مخترع راکت تنیس فلزی و همچنین بنیانگذار خط تولید پوشاک ورزشی لاگوست است.


.jpg
تصویری از رنه لاگوست


زندگی وی در آن زمان بسیار روشن به نظر میرسید. وی یک دانش آموز با ذهنی خلاق در زمینه طراحی مکانیک بود که به اصرار پدرش باید به یک مدرسه معتبر فرانسوی میرفت، اما رنه نپذیرفت و تصمیم داشت بازیکن تنیس شود. پدرش تا 5 سال خواسته وی را قبول نمیکرد، با اینحال رنه در طول 3 سال توانست به یکی از بهترین بازیکنان تنیس در زمان خود تبدیل شود.

محصولات لاگوست

برند لاگوست در حیطه تولید و فروش انواع کالاهای لوکس همچون پوشاک، عطر، کفش، ساعت، عینک و لوازم چرمی خود را ثابت کرده است. قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین کالای تولید شده برند لاگوست که در شهرت آن نقش بسزایی داشت، تیشرت‌های یقه‌دار تنیس لاگوست بود. دلیلی که رنه به فکر راه اندازی تولید این تیشرت‌ها افتاد، این بود که طبق مشاهدات در آن زمان تنیسورها باید در هنگام بازی پیراهن آستین بلند با دکمه های یکسره و شلوار بلند میپوشیدند، از آنجایی که رنه خودش تجربه بازی با این لباسها را داشت متوجه دست و پاگیر بودن این لباس‌ها در زمین تنیس بود.


.jpg
Insert description


بنابراین به فکر پیراهن راحت‌تری بود که یقه مناسبی داشته باشد و مانع آفتاب سوختگی گردن شود. او با تولید اولین تیشرت یقه‌دار انقلابی بزرگ ایجاد کرد که به همراه لوگوی معروف تمساح سبز میباشد. برند لاگوست ادعا میکرد اولین برندی است که نام و لوگوی مخصوص خود را بر روی سینه لباس‌هایش درج می کند. برند لاگوست در مدت زمان کوتاهی محصولات خود را افزایش داد و دیگر تنها یک برند مخصوص به وسایل ورزشی نبود بلکه بسیاری از کالاهای دیگری را که امروزه در بازار میبینیم را تولید و پخش کرد و علاوه بر تولید لباس تنیس شروع به تولید و پخش لباس های قایقرانی و گلف نمود و در سال 1951 تصمیم گرفت تنوع بیشتری به محصولات خود دهد. بعنوان مثال طراحی لباس های رنگین تنیس درکنار لباس های سفید ساده بود.

اولین کفش برند لاگوست

اولین کفش تولید شده ی برند لاگوست مربوط به سال 1958 که کفش تنیس سفید رنگ با ظاهری ساده و درعین حال شیک بود. در همان سال برند لاگوست کالکشنی بزرگ از پیراهن مخصوص بزرگسالان و کودکان را راه اندازی کرد. برند لاکوست فقط درصورتی میتوانست خود را در این بازار ثابت نگه دارد و هرروز پیشرفت کند که تنوع محصولات را بالا ببرد. بنابراین شروع کرد به تولید کاپشن های ورزشی، کفش ، راکت تنیس و سایر موارد که خوشبختانه آنها را به تولید انبوه رساند و بسیار مورد استقبال هوادارانش قرار گرفت.

لوگو برند لاگوست

رنه در سال 1930 قبل از شروع یکی از بازی‌هایش در مسابقات جام دیویس بوستون، چمدانی از جنس پوست تمساح را در ویترین یک مغازه دیده بود و یک دل نه صد دل دلباخته آن چمدان زیبا شده بود. به همین دلیل او با کاپیتان تیم فرانسه بر سر این چمدان شرط میبندد که اگر در بازی آن روز پیروز میدان شود آن چمدان را برای او بخرد. متأسفانه رنه مسابقه را از دست داد و شرط را باخت. اما هوادارانش بعد از بازی نام مستعاری برای او انتخاب کردند.


.jpg


طرفداران به دلیل سرسخت بودن رنه، وی را تمساح نامیدند. از فردای آن بازی رنه یک طرح تمساح بر روی کت سفید رنگ خود دوخت و زمانی که او برای کمپانی تازه تأسیس خود این لوگو را انتخاب کرد هیچکس تعجب نکرد، زیرا دلیل این کار او را میدانستند. اینجا بود که لوگوی مخصوص برند لاکوست متولد شد. البته همسرش خانم سیمون تیون دو له چاوم هم که همانند شوهرش یک تنیسور حرفه‌ای بود تاثیر بسزایی در شکل گیری لوگوی تمساح معروف داشت.

در طی همین سالها برند لاکوست، بعد از اینکه لباس‌های جدید به آمریکا صادر شدند و برای آنها تبلیغات گسترده ای انجام گرفت با شعار "نماد موفقیت یک ورزشکار شایسته" که نتیجه‌اش تأثیر بسیار زیاد این شعار بر روی سلیقه افراد ثروتمند این کشور بوده است آنقدر که هنوز هم این تأثیرات قابل مشاهده هستند و لاکوست بعنوان یکی از کمپانی های مشهور و معروف در این کشور محسوب می‌شود. در سالهایی که محبوبیت برند لاگوست با طراحی کریستوف لمیر افزایش یافت، قرارداد‌های بسیار موثری با ورزشکاران بسته شد. از جمله این ورزشکارها اندی رادیک آمریکایی، ریچارد گسکت فرانسوی و استانسیلاس واروینکا برنده مدال طلای المپیک بودند.

برند لاگوست بعد از رنه

در سال 1963 برنارد، پسر رنه لاگوست سمت مدیریت شرکت را دریافت کرد و پیشرفت شگرفی در روند برند لاگوست ایجاد کرد. رنه در 12 اکتبر سال 1996 در شهر سنت ژان لوز فرانسه فوت کرد. در زمانی که او عهده‌دار ریاست شرکت بود سالانه نزدیک به 300 هزار محصول به فروش می رسید تا زمانی که در دهه 1970 به اوج شهرت و محبوبیت خود در بین طرفدارانش در آمریکا دست یافت. با این شهرت بدست آمده تولید محصولات دیگری همچون لباس‌های زیر، عطر و ادکلن، عینک آفتابی، کفش های تنیس و پیاده‌روی، ساعت‌های مچی و انواع کالاهای چرمی را در برنامه خود قرار داد.

برنارد اولین عطر را در سال 1984 با نام عطر لاگوست مردانه اورجینال به دنیا معرفی کرد. برند لاگوست تا به امروز نزدیک به 44 عطر و ادکلن وارد بازار کرده است که هرکدام در زمان خود غوغا به پا کرده است. شروع قرن 21 این کمپانی با تولید عطر طوسی لاگوست پور هوم "Lacoste Pour Homme" بود که توانست جایگاه خود را در لیست پرفروش ترین های جهان به همه نشان دهد. طبع خنک و رایحه شیرین لاگوست پور هوم باعث افزایش تمرکز و کاهش استرس می‌شود.


.jpg
عطرهای برند لاگوست


بقیه اظهار دارند که این عطر مناسب با روحیه آقایانی طراحی شده است که مایل هستند تحولی سریع در روابط شخصی خود ایجاد کنند. در این بین عطر و ادکلن های سری L.12.12 بعنوان جدیدترین و برترین در بین هواداران انتخاب شد آن هم بدلیل شیشه هایی با تنوع رنگی بسیار اما یک شکل. شاخصه بیشتر عطرهای این برند تم ورزشی آنهاست که باز هم با لوگوی تمساح سبزرنگ نمایان میشود. در تولید عطرهای لاگوست یک همکاری بسیار تاثیر گذاری بین کمپانی لاگوست و کمپانی پروکتر اَند گَمبل Procter and Gamble برقرار است.

سرنوشت برند لاگوست

شرکتی به نام "ایزود لاکوست" امتیاز فروش محصولات برند لاگوست را تا سال 1993 در آمریکا در اختیار گرفت. به همین دلیل شرکت اصلی به صورت جدی و مداوم در این منطقه فعالیت نمیکرد. ولی پس از این خود برند لاگوست توانست فروش انحصاری محصولاتش را مجدداً بدست بیاورد. شرکتی به نام تایگر Tiger در این زمان رقیب آنها بود که محصولات کاملآ مشابهی را وارد بازار میکرد و به جای لوگوی اصلی که تمساح سبز رنگ بود یک ببر بر روی آنها قرار داد.

برند لاگوست توانسته هواداران بسیار زیادی از سراسر جهان جذب کند زیرا عطرهای لاگوست مناسب برای تمام فصول سال است و در هر نوع منطقه ای مورد استفاده قرار میگیرد. برند لاگوست توانسته مشتریان خود را با تولیدات کاملا حرفه‌ای با استفاده از ترکیبات طبیعی راضی نگه دارد. در سال 2007 لاگوست فروش اینترنتی خود را در آمریکا آغاز کرد و تاکنون به شرکت های بسیاری امتیاز فروش و پخش محصولات خود را اعطا کرده است. مثل شرکت سامسونت که امتیاز کیف های لاگوست و محصولات چرمی کوچک آن را در اختیار دارد.


.jpg
Insert description


لاگوست امروزه بوتیک‌های فراوانی در سرتاسر جهان راه اندازی کرد که آنها بعنوان امتیاز در فروشگاه ها بنا شده اند. بوتیک‌هایی همچون دی اسپرت JD Sport ، KJ Beckett و همینطور جان لوئیس و در استرالیا میر و دیوید جونز.

​معرفی عطر ادکلن لاگوست سفید Lacoste L.12.12 Blanc


.jpg
خرید عطر لاگوست سفید در مدلهای شرکتی و کوچک از سایت جزیره عطر


عطر ادکلن لاگوست سفید Lacoste L.12.12 Blanc عطری با رایحه خنک و نسبتا تند است که در سال 2011 به بازار عطر و ادکلن ارائه شد. عطری مردانه و اسپورت مناسب ورزشکاران. زمانی که عطر لاگوست سفید را بر روی پوست و نبضتان اسپری می‌کنید، می‌توانید رایحه هل، رزماری، گریپ فروت را استشمام کنید که تازگی بی‌نظیری را به شما هدیه می‌کند. در ادامه گل مریم در میانه عطر لاگوست سفید قرار دارد. در آخر و در نتهای پایه رایحه سدر، چرم، غلات هندی و جیر، عطر لاگوست سفید را برای مردانی خوش سلیقه تکمیل می‌سازد. ظاهر عطر لاگوست سفید بسیار ساده و به شکل مکعبی است. بر روی عطر تنها لوگوی برند لاگوست که تمساح سبز است مشاهده می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت جزیره عطر، از عطرها در مدلهای اورجینال، شرکتی و کوچک دیدن فرمایید، همچنین میتوانید با قیمت و کیفیت بالا آنها را تهیه کنید و به عزیزان خود شادی ببخشید.