برند شیسیدو

برند شیسیدو  Shiseido

Brand Shiseido

​برند شیسیدو

Shiseido

برند محبوب شیسیدو با تولید اولین محصولاتش در زمینه عطر ، آرایش صورت و سایر تولیدات همواره به دلیل نوآوری در طراحی و تولید مورد توجه در ژاپن و دیگر کشورها بوده است.
گسترش این برند از سال ۱۹۵۷ از آسیا شروع شد و تا سال ۱۹۷۱ تا آمریکا و اروپا نیز ادامه پیدا کرد.

آرینوبو فوکوهارا، مدیر داروسازان نیروی دریایی ژاپن، در سال ۱۸۷۲ شیسیدو را تأسیس کرد. بعد از اینکه سفری به ایالت متحده داشت، یک دستگاه نوشابه ماشینی در داروخانه گذاشت. این شروع ایده «ملاقات شرق و غرب» بود که خیلی به غول‌های آرایشی آینده خدمت کرد.

اولین رئیس کمپانی شیسیدو، شینزو، پسر آرینوبوس بود. شینزو طب شرقی را در دانشگاهی ژاپنی خواند، بعد به آمریکا سفر کرد تا در کلمبیا داروشناسی بخواند. او یک جهانگرد و عاشق دوربین بود. در سال ۱۹۱۵ به پاریس سفر کرد، در آنجا برای اولین بار با عکاسی به عنوان یک هنر زیبایی‌شناختی غربی آشنا شد. شینزو ادامه داد و عکاس معروفی شد. پیش زمینه منحصربه فردی که داشت، ترکیبی از سنت‌های شرقی و غربی، به او کمک کرد تا از کار اولیه‌اش به عنوان عطار فاصله بگیرد و به شرکت آرایشی‌ای که امروز هست تبدیل شود.

شیسیدو اولین کمپانی‌ای بود که لوسیون نرم‌کننده مایع را، به شکلی که ما امروزه می‌شناسیم، تولید کرد. همچنین شیسیدو مفهوم لوازم آرایش رنگی را، با ارائه پودر صورتش در هفت رنگ مختلف، به ژاپن معرفی کرد، و باعث شد در زمانی که پودر صورت سفید در ژاپن معمول بود، انقلابی در صنعت به پا کند. تا سال ۱۹۲۳ مغازه اصلی در چندین بازار گسترش پیدا کرد و در سال ۱۹۲۷ به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد.

اولین شعب کمپانی در سال ۱۹۵۷ در تایوان و سنگاپور بودند. در سال ۱۹۶۲ شعب کمپانی از آب رد شد و به هاوایی رسید، که منجر به ورودش به بازارهای آمریکا و شکل‌گیری «لوازم‌ آرایش شیسیدوی آمریکا» شد. شعب اروپایی در سال ۱۹۶۸ شروع به کار کردند و به دنبال آن در سال ۱۹۷۱، شعبه‌های نیوزلند و اقیانوسیه راه افتادند.

امروزه برند شیسیدو با ۱۸ نام تجاری مختلف در سر تا سر دنیا محصولاتش را ارائه می‌دهد. از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: لاین مراقبت از پوست شیسیدو، لوازم آرایش نارس، محصولات مراقبت از موی جویکو و عطرهایی که با نام شیسیدو، از طریق بخش بوته پرستیژ اینترنشنال و با نام سرج لوتنس تولید می‌شوند.

اولین عطری که شیسیدو ارائه داد زِن (Zen) بود. امروز کمپانی این عطر را با دو فرومول تولید می‌کند: زِن اولیه، که بسته‌بندی‌اش شبیه به همان بسته‌های سال ۱۹۶۵ است و همان فرمول را دارد، و یک نسخه جدید از زِن که در سال ۲۰۰۷ معرفی شد. در سال ۲۰۰۹ یک زِن مردانه معرفی شد. سرج لوتنس، کارمند سابق شیسیدو، مِیک‌آپ آرتیست و طراح کمپانی بود. او با اسم شیسیدو دو عطر کلاسیک نومبر نویر و فمینیت دو بوآ را تولید کرد. حالا سرج لوتنس یک خط تولید مستقل است که تحت نام شیسیدو عطر تولید می‌کند. بخش بوته پرستیژ اینترنشنال شیسیدو برای تعدادی از طراحان سرشناس،‌ مثل ایسی میاکی، ژان پل گوتیه و نارسیسو رودریگز، عطر تولید می‌کند.

با وجود آنکه شیسیدو یک برند ژاپنی می‌باشد، اما نام آن از یک متن چینی برگرفته شده است. نام این برند به اینگونه ترجمه شده است: "سپاس گزار بودن و ستایش نعمت های موجود در زمین موجب ارتقا در زندگی و پرورش ارزش های والا می‌شود"

جزیره عطر