برند شنل

برند کو کو شنل Coco Chanel

Brand Chanel

برند کو کو شنل Coco Chanel ، خانه مد فرانسه

برند شنل CHANEL در سال 1909 توسط خیاطی به اسم  گابریل شنل یا COCO CHANEL تاسیس شد. این شرکت امروزه یکی از بزرگترین و مهم ترین موسسه های پوشاک زنان و طراحی مد است.


زندگی نامه

برند کو کو شنل Coco Chanel.jpg


شنل در سال 1883 و در خانواده ای فقیر به دنیا آمد. او در دوازده سالگی مادر خودش را از دست داد و به صومعه ای سپرده شد. شنل بعد از آن برای گذراندن زندگی خیاطی می کرد و در کافه ای آواز می خواند.

در دوران او اکثر لباس های زنانه پیراهن های بلند و تنگ بودند که کوکو این لباس ها را مناسب زنان نمی دانست. به همین علت تصمیم گرفت لباس هایی را برای زنان طراحی کند که دارای ظرافت هنری و لوکس بودن همراه با راحتی باشند. 

برند کو کو شنل Coco Chanel.jpg

شنل از اولین طراحانی بود که در آن دوره شلوار را در گروه لباسهای زنانه طراحی کرد.  فیلم COCO BEFORE CHANEL محصول سال 2009 درباره زندگی وی ساخته شده است.


تولید عطر

برند کو کو شنل Coco Chanel.jpg

شنل اولین فروشگاه عطر خود را در سال 1910 در شهر عشق، پاریس افتتاح کرد. 

این کمپانی در سال 1921 نخستین خط تولید عطر خود یعنی عطر CHANEL N5 را راه اندازی کرد. و امروزه دولت فرانسه اعلام کرده است که در هر دو دقیقه دو بطری از این عطر که نماد زنانی ناب است، به فروش می رسد.

این عطر توسط EMEST BEAUX ( یکی از قدیمی ترین طراحان این کمپانی) طراحی شد.


از چهره های شاخص در معرفی این عطر می توان به مدل محبوب و دوست داشتنی مریلین مونرو اشاره کرد.

تصویر او که معرفی کننده محصولات نامبر 5 است ، یکی از مشهور ترین آگهی های تبلیغاتی در میان تمام آگهی های کمپانی شنل است. و او بود که شهرت را برای تعداد زیادی از عطرهای شنل به ارمغان آورد.