برند زارا

لوگو برند زارا logo zara

Brand zara

برند زارا  ZARA مقلد مد


برند زارا  ZARA مقلد مد.jpg


تاریخچه برند زارا ZARA

زارا ZARA یک برند اسپانیایی است که در زمینه مدو زیورآلات فعالیت می کند. زارا درواقع سرگروه فروشگاهای زنجیره ای ایندیتکس INDITEXمحسوب می شود. این کمپانی یک مجموعه خیلی بزرگ در اسپانیا و بزرگترین گروه مد در جهان است که بجز زارا مالک برندهای دیگری مثل: برشکا و ماسیمو دوتی نیز است. همچنین زارا برند اصلی و بزرگترین خرده فروشی دنیاست. 


تاریخچه برند زارا ZARA.jpg


این شرکت توسط آمانسیو اورتگا و همسرش، در یکی از خیابانهای لاکرونیای اسپانیا افتتاح شد. او اسم اولین فروشگاهش را از نام فیلمی کلاسیک به اسم ZORBA گذاشت، ولی در همان خیابان باری یه این اسم نیزوجود داشت. به همین دلیل برای اینکه این اسمها ذهن عموم را گیج نکند، اورتگا مجبور به عوض کردن اسم فروشگاه شد و زارا شکل گرفت. او در شروع لباسهای ارزان قیمت ولی بسیار مد روز طراحی می کرد که به سرعت باعث محبوبیت او شد، و توانست در اسپانیا شعب دیگری نیز افتتاح کند. برند زارا در دهه هشتاد توسعه بین المللی خود را آغاز کرد. در سال 1980 توانست شعبه ای واقع در پورتو پرتغال را تاسیس کند. بعد از آن در ایالات متحده، فرانسه، مکزیک، یونان، بلژیک و سوئد. در حال حاضر برند زارا توانسته است در 73 کشور مختلف شعب ایجاد کند. آمانیسو اورگاتا هم اکنون ششمین فرد ثروتمند جهان است. 


تاریخچه برند زارا ZARA.jpg


طراحی مد و فشن برند زارا ZARA

شعار این کمپانی در این است که "برای تولید، توسعه و ورود به بازار کردن محصول جدید، تنها دو هفته زمان نیاز دارد" کمپانی زارا از ایده پردازان و طراحان زیادی استفاده می کند و همین باعث پیشرفت چشمگیرو افزایش کیفیت آن شده است.


طراحی مد و فشن برند زارا ZARA.jpg


زارا به جای تولید کردن یک لباس در حجم بالا چند مدل در حجم های کمتر تولید می کند، اکثریت طرح های لباسهای زارا بسیار کلاسیک و ساده هستند. جالب است بدانید این شرکت برای تولید محصولات خود از منابع طبیعی مثل: پنبه و کتان استفاده می کند تا بازیافت پذیر باشند و به محیط زیست آسیبی نرساند. زارا برای اینکه بتواند طراحی های خود را تازه و مد روز نگه دارد به دو نکته بسیار توجه دارد:


طراحی مد و فشن برند زارا ZARA.jpg


اول اینکه این امکان را به مشتریان داده است که اگر لباسی در زمان خاص مد میشود، مثلا تن یک سلبریتی دیده شده باشد و بعداز آن محبوبیت پیدا کرده است، را به سرعت به فروشگاهایش می رساند. 

نکته بعدی موفقیت این برند در آن است که زارا، کالاهای خیلی لوکس خود را حجم بسیار محدودی تولید می کند. اینکار نایابی مصنوعی را به وجود می آورد و مردم را به خرید هرچه سریعتر آن تشویق می کند. کالایی که کمتر در دسترس باشد، خواهان بیشتری پیدا می کند. 


غیرممکنی وجود ندارد! 

برند زارا ویژگی منحصر به فردی دارد و آن کارآفرینی است. این کمپانی معمولا از جوانان مستعد کمک می گیرد، تا بتواند پله های ترقی خود را با سرعت بیشتری طی کند. آنها همیشه به کارکنان خود گوشزد می کنند که با تلاش می توانند هرکاری را انجام دهند و چیزی به اسم غیرممکن وجود ندارد 


واقعیت های جالب برند زارا ZARA

50 درصد محصولات زارا همچنان در اسپانیا تولید می شوند، زیرا هیچ کجا خانه آدم نمی شود. این برند می تواند در سال حدود 1200 طرح را رونمایی کند. برند زارا در بین خانواده های سلطنتی بسیار محبوب است. در واقع این زارا، برند محبوب کیت میدلتون عروس خانواده سلطنتی انگلستان است. 


واقعیت های جالب برند زارا ZARA.jpg


اورگاتا موسس برند زارا تا به امروز در هیچ مصاحبه ای شرکت نکرده است و سوالات بسیار زیادی در مورد او وجود دارد. زارا یک شرکت تماما یک پارچه می باشد، طوری که کنترل تمامی بخش ها از تولید تا توزیع برعهده شرکت است. 

زارا به تبلیغات عقیده ای ندارد و به جای آن فروشگاهایی در مراکز خرید خیلی شلوغ افتتاح می کند، و همچنین همیشه بهترین موقعیت مکانی را در نظر می گیرد. 


ورود به صنعت عطرو ادکلن سازی برند ZARA

برند زارا از سال 1998 با همکاری کمپانی عطر سازی اسپانیایی، پوییک وارد دنیای عطر شد. مستر نوز MR NOSE یا آقای بینی، متخصص عطر بسیار مشهور در این کمپانی مشغول به کار است و عطرهایی مثل: PUIG, ALBERTO MORILLAS را طراحی کرده است. 


ورود به صنعت عطرو ادکلن سازی برند ZARA.jpgمحصولات دیگر برند زارا ZARA

برند زارا محصولات خود را در طیف های وسیعی برای خانواده ها به عرضه و تولید می رساند. لباسهایی برای مردان و زنان، دخترو پسر و حتی برای نوزادان را می توان در فروشگاهای زارا یافت. 

این برند در زمینه اکسسوری ها هم از رقبای خود پیشی گرفته است. محصولاتی مثل: زیورآلات، دستکش های چرمی، چتر، کیف پول یا لوازم های بهداشتی و آرایشی را با قیمت های بسیار مناسب را وارد بازار کرده است. 


محصولات دیگر برند زارا ZARA.jpg


برند زارا توانسته است مشتری های خود را با هرسلیقه و شخصیتی راضی نگه دارد. در فروشگاهای زارا می توانید علاوه بر لباسهای مد روز و امروزی، لباسهای وینتج ولی طراحی شده با کلاس امروز را پیدا کنید. 


محصولات دیگر برند زارا ZARA.jpg


برند زارا توانسته است تا به امروز با وجود شکایتها و ورشکستی هایش، محبوبیت خود را در میان کارکنان و مشتری هایش حفظ کند. این برند در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد