برند دو مارلی

دو مارلی De Marly

Brand De Marly

برند د مارلی

تاریخچه برند پارفومز د مارلی

برند پارفومز د مارلی یکی از لوکس‌ترین و مشهورترین برندهای فرانسوی تولید عطر در جهان به شمار می‌رود که در سال 2011 توسط ژولین اسپرچر که عشق به هنر عطرسازی را از پدرش به ارث برده بود راه‌اندازی شد. برند پارفومز د مارلی یک برند سطح بالا در زمینه عطرسازی می‌باشد که عطرهای شاخص آن وضعیتی رویاگونه برای مشتریان خود به ارمغان می‌آورد. برند پارفومز د مارلی تا به حال چیزی بالغ بر 20 نوع رایحه جذاب و پرطرفدار را به بازار عطر ادکلن‌ عرضه کرده است.

از میان محصولات مختلف برند پارفومز د مارلی که منحصراً برای بانوان و آقایان تولید می‌شود، بعضی از آن‌ها یونی س.کس است که به معنای فاقد جنسیت، یعنی قابل استفاده هم برای بانوان و هم برای آقایان می‌باشند. همین امر سبب شد تا افراد متعددی نیز جذب برند پارفومز د مارلی شوند. یکی دیگر از ویژگی‌های عطرهای برند پارفومز د مارلی، سلطنتی بودن رایحه‌های آن می‌باشد، به این معنا که هرگاه از آن‌ها استفاده کنید، فضا و شرایط قرن 18 میلادی و دوران سلطنت لویی پانزدهم را برای شما تداعی می‌کند.

ژولین اسپرچر در محیطی به دنیا آمده و بزرگ شده بود که کاخ‌ها و باغ‌های زیادی وجود داشت و همین امر باعث شد تا از چنین فضاهایی الهام گرفته و عطرهای شاهانه و سلطنتی تولید کند. همچنین جالب است بدانید که در صنعت عطرسازی، سبک معاصر به برند پارفومز د مارلی اختصاص داده شده است. در طراحی عطرها به گونه‌ای از ترکیب رایحه‌ها استفاده شده است که هم سبک معاصر و هم ارزش‌های خانواد‌های سلطنتی فرانسه را حفظ کرده است.

دلیل نام‌گذاری برند د مارلی

علت نام گذاری برند پارفومز د مارلی به قرن 18 میلادی و دوران سلطنت لویی پانزدهم در فرانسه نیز باز می‌گردد، جایی که پادشاه، به منظور جشن‌های یاد بود مسابقات سوارکاری و اسب دوانی، به تمام عطرسازان شهر پاریس دستور داد که خارق‌العاده‌ترین رایحه‌ها را برای اصیل‌ترین اسب‌ها نیز خلق کنند. علت وجود دو اسب در لوگوی این برند نیز به همین مسئله مربوط می‌باشد.

همچنین درج عبارت ROYAL ESSENCE در لوگوی برند پارفومز د مارلی که به معنای رایحه شاهانه می‌باشد، خاص و سلطنتی بودن آن را به مخاطب می‌رساند. پادشاه لویی پانزدهم در قرن 18 میلادی یک قانون سفت و سخت برای عطرسازان قرار داده بود که آن‌ها باید روزانه رایحه‌های جدیدی را به کاخ سلطنتی بیاورند. همین اتفاق سبب شد تا بهترین و متنوع‌ترین رایحه‌ها و عطرها در تاریخ فرانسه ساخته شوند. در آن زمان یکی از عطرسازان محبوب دربار کاخ سلطنتی فرانسه، ژان فورگین نام داشت. او بهترین رایحه عطرهای زنانه را خلق می‌کرد که علم و دانش او در زمینه عطرسازی به نسل‌های بعدی نیز انتقال پیدا کرد. یکی از تکنیک‌های ژان فورگین برای تولید عطر، ترکیب کردن رایحه مواد طبیعی با الکی بود که برای غلظت آن نیز از روغن هم استفاده می‌کرد.

در دربار لویی پانزدهم از جمله گل‌های رز، میوه‌ها و رایحه‌های عجیب در همه نوع نیز وجود داشت. طراحی داخلی کاخ شتو د مارلی، جایی که پادشاه دوست داشت ساعات استراحت خود را در آن جا به دور از رسوم رسمی و آداب اداری بگذراند با دکورهایی از طرح‌های مارپیچ، آلمان‌های گیاهی در رنگ‌های سبز دریایی و صورتی کمرنگ ساخته شده بود. زنان دربار هم که عاشق عطرهای چوبی باارزش بودند، پارچه‌ی لباس‌هایشان ترکیبی پیچیده از تمام رنگ‌های رایحه عطرها و طبیعت بود که تاثیر تصویری بسیار شگرفی بر بیننده می‌گذاشت.

این زنان که به سبک لباس پوشیدنشان PRECIEUSES گفته می‌شد، پارچه‌هایی بر روی موهای خود می‌بستند که با پرها، میوه‌ها، گل‌ها و پرندگان کوچک نقاشی شده طراحی شده بود و صحنه‌های مینیاتوری بسیار زیبایی را خلق می‌کرد. تحت حکومت لویی پانزدهم تمامی عطرها با تلاش و کوشش بسیاری ساخته می‌شد تا قله‌های جدیدی از نبوع را آشکار سازد. در ساختمان خصوصی پادشاه در شاتوی ورسای CHATEAU OF VERSAILLES رایحه‌های مختلفی از جمله گل‌ها، میوه‌ها، عطر ظرف‌های پر از گل‌های خشک شده به مشام می‌رسید. در آن دوره ساختن عطرهای تازه بی وقفه پیش می‌رفت.

حتی درباریان در خانه‌های خود نیز انبار عطرهای خودشان را داشتند که به آن‌ها این اجازه را می‌داد تا ترکیب‌ رایحه‌ای فوق‌العاده‌ای را خلق کنند. ویژگی‌های خاص دربار لویی پانزدهم که آن را به درباری معطر تبدیل می‌کرد موجب انقلابی در عطرها و رایحه‌ها شده بود. مد روز آن دوره عطرهایی با ترکیبات پیچیده بودند. به واسطه عطرسازانی همچون ژان لویی فارگئون و همچنین پیش از آن نیز دژین، عطرهای حیوانی توسعه یافتند که در ابتدا شامل دو یا سه جزء ترکیبی سرمست‌کننده بودند. رایحه نت‌های پایه را اغلب دسته‌هایی از گل‌های گران‌قیمت تشکیل می‌داد که به آن‌ها MILLE FLEURS (به معنای هزار گل) می‌گفتند که با گذر زمان این رایحه به نت‌های میانی تبدیل می‌شد. در نت‌های بالایی این عطرها، معمولا از رایحه میوه‌ها و شکوفه پرتقال استفاده می‌شد که مورد علاقه خود پادشاه بود.

اسب سمبلی از اشرافیت

در آن دوران مجسمه‌هایی از اسب‌ها به عنوان خصوصیات زینتی باغ‌های فرانسوی در کاخ شتو د مارلی، محبوبیت یافت. یکی از اصیل‌ترین نژادهای اسب عربی به نام گودولفین، به عنوان کادو از پادشاه تونس به لویی پانزدهم بخشیده شد. این اسب‌ها منبع الهام لویی پانزدهم برای سفارش مجسمه اسب‌های مارلی در سال 1743 بود که تشکیل شده از دو اسب بود. این مجسمه به دلیل اینکه جزء شاهکارهای هنر مجسمه سازی در فرانسه بود در طی انقلاب صنعتی فرانسه به آن‌ها آسیبی وارد نشد و به پاریس منتقل شد و در سال 1984 در موزه لوور پاریس نیز نصب شد.

از کسانی که هم اکنون در کمپانی پارفومز د مارلی مشغول به فعالیت هستند می‌توان به بهترین عطرسازان فرانسوی همچون مستر نویز، فرانسیس دلمونت، میشایل سارامیتو، الیور پیچوکس، جکوز فلوری، ناتایل لورسون و فابریک بل نیز اشاره کرد. در حال حاضر برند پارفومز د مارلی سعی دارد که رایحه‌هایی را با الهام گرفتن از شرایط و سبک خاص قرن 18 و سلطنت لویی پانزدهم خلق کند تا احساسات و عواطف مختص به آن دوره را تداعی کند. دفتر مرکزی برند پارفومز د مارلی در شهر پاریس مستقر است و عطرهای آن برای کشورهای اروپای، آمریکا، چین، ژاپن، کشورهای عربی و آفریقای جنوبی صادر می‌شود. همچنین این رایحه‌های گران قیمت از کیفیت و ماندگاری بسیار قوی و بالایی برخوردار هستند.

در ادامه نیز ما قصد داریم تا دو عطر زنانه و مردانه از برند پارفومز د مارلی را به شما معرفی کنیم:

عطر ادکلن پارفومز د مارلی پگاسوس De MARLY PEGASUS 

عطر د مارلی پگاسوس عطری بااصالت و مردانه، با رایحه‌ای تلخ و تند در سال 2011 به بازار عطر ادکلن‌های مردانه عرضه گردید که به شدت مورد توجه و استقبال طرفداران عطر در جهان قرار گرفت و به سرعت جایگاه "پگاسوس" قهرمان بارز و شناخته شده افسانه‌های یونان را زنده کرد. عطر د مارلی پگاسوس که از ماندگاری قوی، قدرت پخش بوی بسیار بالایی برخوردار است در دسته گروه بویایی شرقی سرخس گونها قرار دارد و برای استفاده در فصل‌های سرد زمستان و پاییز نیز توصیه می‌شود. عطر رمزآلود د مارلی پگاسوس سمبلی از مرد متفکر است و نام آن برگرفته شده از اسب‌های افسانه‌ای در یونان است.

رایحه‌های عطر ادکلن پارفومز د مارلی پگاسوس

هنگامی که عطر د مارلی پگاسوس را بر روی لباس یا محل نبض خود اسپری می کنید رایحه اولیه آن با ترکیبی از بوی ترنج، زیره سبز و گل گاو زبان، عطری وانیلی به همراه تندی خنکی از رایحه زیره فضای شما را پر می کند که این رایحه‌ها بیش از هر چیزی به ترکیب وانیل و رزماری شباهت دارد. بعد از گذشتن مدتی کوتاه طعم شیرینی وانیل با رایحه‌ای گرم از بادام تلخ و گل یاس ترکیب می شود و روی پس زمینه‌ای از اسطوخودوس جای می گیرد. در آخر نیز رایحه چوب صندل، کهربا و وانیل عطر د مارلی پگاسوس را مانند تابلویی هنرمندانه به پایان می رساند.

عطر ادکلن پارفومز د مارلی دلینا PARFUMS DE MARLY DELINA

عطر د مارلی دلینا عطری لاکچری و زنانه که توسط عطرسازی به نام کوئنتین بیش خلق شد و با رایحه‌ای ملایم و شیرین در سال 2017 به بازار عطر ادکلن‌های زنانه عرضه گردید. عطر جادویی د مارلی دلینا که در دسته گروه بویایی گلی قرار دارد از ماندگاری، پراکندگی بسیار بالایی برخوردار است و برای استفاده در تمامی فصل‌های سال نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با د مارلی دلینا به دنیایی از گل‌ها قدم خواهید گذاشت.

رایحه‌های عطر ادکلن پارفومز د مارلی دلینا

با رایحه اولیه عطر د مارلی دلینا ترکیبی از بوی ترنج، سرخالو، ریواس به سرعت در فضا پخش شده و توجه اطرافیانتان را به سمت شما جلب خواهد کرد. با گذر زمان و با فرا رسیدن رایحه میانی، ترکیبی گلی از بوی رز، گل برف، گل صد تومانی را استشمام خواهید کرد که طراوت و نشاط را در درون شما به ارمغان می‌آورد. در نهایت نیز، رایحه پایانی با ترکیبی سه گانه از بوی وانیل، مشک، کشمران از راه رسیده و عطر د مارلی دلینا را برای بانویی صورتی تکمیل خواهد ساخت.