برند جورجیو آرمان

جورجیو آرمانی Giorgio Armani

Brand Giorgio Armani

برند جورجیو آرمانی

Giorgio Armani

جورجیو آرمانی Giorgio Armani یکی از نوابغ بسیار بزرگ در صنعت مد و فشن است. وی در طول 40 سال زندگی، امپراطوری و برند خود را به یکی از قدرتمند‌ترین ها در این صنعت تبدیل کرد. امروزه برند جورجیو آرمانی در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد.

درباره برند جورجیو آرمانی

جورجیو آرمانی یکی از پر‌اقتدارترین نام‌ها در طراحی لباس ایتالیایی، سال 1934 در پیاچنزای ایتالیا به دنیا آمد.او به صنعت مد در سال 1957 به شدت علاقمند شد و به همین دلیل دانشکده پزشکی در دانشگاه پیاچنزا را کنار گذاشت و به یکی از سهامداران فروشگاه‌های زنجیره‌ای لاریناسیت در میلان تبدیل شد. در سال 1964 جورجیو آرمانی توانست با نینو سروتی مالک هیتمن، تولیدکننده‌ پوشاک مردانه ایتالیایی ملاقات کند. پس از دوره کوتاهی سروتی، کار کردن جورجیو آرمانی را با مواد‌های اولیه مشاهده کرد و از او درخواست کرد تا رویکرد برند پوشاک را به صورت ساختاری متحول سازد. جورجیو آرمانی که به مدت 6 سال با سروتی همکاری کرده بود توانست شکل ساده سازی شده‌ای از پوشاک مردانه را توسعه دهد که می‌شد به صورت سری آن را بازتولید کرد.


.jpg


توسعه طراحی‌های جورجیو آرمانی

در دهه 60 میلادی، جورجیو آرمانی موفق شد تا در شوهای لباسی که در سالا بیانکای کاخ پیتی در فلورانس برگزار می‌شد، شرکت کند. با این تجربه به جورجیو آرمانی فرصتی داده شد تا سبک خاص خودش را به روش‌های جدید توسعه دهد. جورجیو آرمانی اکنون آماده بود تا تمام انرژی‌اش را صرف برند خودش کند و بالاخر در سال 1975 او موفق شد تا برند جورجیو آرمانی را به همراه دوستش گالئوتی در میلان تاسیس کند. در همان سال جورجیو آرمانی اولین مجموعه پوشاک مردانه خودش را برای تابستان و بهار سال 1976 با نام و برند خود به بازار معرفی کرد. او همچنین خط تولید زنانه را برای همان فصل راه‌اندازی کرد.

راز موفقیت جورجیو آرمانی

راز موفقیت جورجیو آرمانی از معرفی یک رویکرد جدید به طراحی پوشاک در زمان و مکان درست سرچشمه می‌گرفت که یک انعکاس از تغییرات در جامعه بعد از سال 1968 بود که عمده آن از طبقه متوسطی تشکیل می‌شد که هزینه‌های استفاده از پوشاک اوت کوتور را نمی‌توانست بپردازد، اما با این وجود می‌خواست تصویری مجزا برای خودش بسازد. با توجه به این شرایط جورجیو آرمانی رابطه‌ای مبتکرانه با این صنعت برقرار کرد که مشخصه اصلی آن قرارداد سال 1978 با گروپو فینانزارو تسیل GFT بود که امکان تولید پوشاک لوکس را در یک محیط تولیدی، با سرپرستی طراح برند به وجود می‌آورد. در سال 1979 پس از تاسیس برند خود، جورجیو آرمانی توانست تولید برای ایالات متحده را شروع کند و خط مانی را برای مردان و زنان معرفی کند.


.jpg


برند جورجیو آرمانی در مد بین‌الملل به یکی از نام‌های پیشرو تبدیل شد و خط محصولات جدیدی را معرفی کرد که شامل جی ای لو کولزیونی، لباس زیر، لباس شنا، اکسسوری می‌شد. در اوایل دهه 80 برند جورجیو آرمانی با ال اورل یک قرارداد بسیار مهم را امضا کرد تا ادکلن تولید کند و خطوط آرمانی جونیور، آرمانی جینز، امپریو آرمانی را تاسیس کرد و سپس در سال 1982، لباس زیر، لباس شنا، اکسسوری‌های آرمانی را راه‌اندازی کرد. فروشگاه جدیدی در میلان برای خط امپریو افتتاح و پس از آن اولین بوتیک جورجیو آرمانی بازگشایی شد.

دغدغه‌ جورجیو آرمانی به این منجر شد تا محصولاتی جوان پسند، باکیفیت، صاحب سبک و با قیمتی مناسب به بازار عرضه شود. جورجیو آرمانی به دلیل ماهیت دموکراتیک خط تولید امپریو، از روش‌های تبلیغاتی غیر متداول استفاده کرد که این روش‌ها شامل تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردهای بزرگ خیابانی می‌شد و همچنین مجله‌های خانگی که به وسیله پست برای مصرف کنندگان وفادار فرستاد می‌شد.

جورجیو آرمانی بر این باور بود که داشتن یک رابطه با سینما اهمیت بسیار زیادی در موفقیت و شغل او دارد، هم به دلیل تبلیغات و هم به دلیل اینکه انگیزه‌ای برای خلاقیت باشد. جورجیو آرمانی لباس‌های فیلم ژیگولوی آمریکایی را طراحی کرد که همچنین موفقیت او به یک همکاری طولانی مدت با سینما ختم شد. جورجیو آرمانی لباس‌های بیش از 100 فیلم را طراحی کرد که فیلم تسخیرناپذیران در سال 1987 یکی از مهم‌ترین آن‌ها بود.

سبک و نوآوری جورجیو آرمانی

توسعه سبک جورجیو آرمانی همیشه دنبال کننده روندی مشترک بوده است و ارتباط بسیار نزدیکی با روند تغییر در جامعه معاصر دارد. این فرایند به تولیدات پوشاک و اکسسوری‌هایی پرداخت که هدفشان سبکی ساده و متفاوت، که فراتر از مد روز می‌باشد و برای بهبود بخشیدن به شخصیت فردی که آن را می‌پوشد طراحی شده است. هنگامی که جورجیو آرمانی در سال 1976 اولین کت‌های مردانه بدون ساختار یعنی بدون آستر و اتو نشده‌اش را ارائه کرد هدفش این بود که هزینه‌های کار و خیاطی را پایین بیاورد ولی با معرفی کردن این نوع لباس، یک جایگزین برای رویکرد سنتی خیاطی انگلیسی را به جامعه ارائه داد که نیاز‌های آن دوره‌ی مردم ایتالیا را تامین می‌کرد که ترکیبی مبتکرانه میان لباس رسمی شیک و خشک، و همچنین لباس ورزشی منعطف و آزاد بود. این خلاقیت‌ها سبب شده بود تا بخشی از روزنامه‌های ایتالیایی جورجیو آرمانی را اولین طراح لباس پست مدرن بشناسند و کارها و محصولاتش جهانی شود.


.jpg


شهرت جورجیو آرمانی

در سال 1982 شناخت رسمی شهرت جورجیو آرمانی رقم خورد هنگامی که بری روی مجله تایمز ظاهر شد و دومین طراح مدی بود که بعد از کریستین دیرو، تصویرش بر روی مجله قرار گرفت. جورجیو آرمانی زنان را از لباس‌های سخت و خشک نجات داد و برایشان کت‌های نرم و بدون یقه همراه با شلوارهای راحت طراحی کرد. رنگ گریژ که در سال 1997 معرفی شد، برای جورجیو آرمانی رایج‌ترین عنصری بود که در رنگ بندی لباس‌های برندش نقش می‌بست که معمولا در کنار سایه‌های سیاه و سفید با تن‌های خاکی ملایم، آبی مایل به خاکستری و انفجارهای رنگی غیرمنتظره قرار می‌گرفت.

جست‌وجو برای پیدا کردن پارچه مناسب، همیشه یکی از عناصر مجزای مجموعه‌های جورجیو آرمانی برای زنان و مردان بوده که در سال 1986 به یک عنصر طراحی کلیدی برای این برند مبدل شده که در کنار گلدوزی‌ها و برگشت به لباس‌های نیمه رسمی به وسیله جورجیو آرمانی، خودنمایی می‌کند. جورجیو آرمانی، در تمام دوره‌های شغلی‌اش همیشه موفق بوده تا تصاویر جدیدی از لباس پوشیدن زنان و مردان فراهم کند و همچنین الگوهای تزیینی را به سبکی خاص و منحصر‌به‌فرد اما در دسترس، تبدیل سازد.

چند حقیقت جالب درمورد جورجیو آرمانی

شغل رویایی جورجیو آرمانی، سینما بوده که به گفته او اگر زمان دوباره به عقب برمی‌گشت دیگر مد را انتخاب نمی‌کرد و سینما را به عنوان حرفه‌اش ادامه میداد. جورجیو آرمانی عاشق فیلم‌سازی است و همچنین کارگردانی و تهیه‌کنندگی از علایق او محسوب می‌شود. جورجیو آرمانی پیشرفت خودش را در صنعت مد، مدیون همکاری‌اش با هالیوود می‌باشد. کاپشن‌های خلبانی معروفی که موردعلاقه بسیاری است و طرفدارن خاص خودش را دارد، در جنگ جهانی دوم، برای اولین بار توسط جورجیو آرمانی طراحی و ارائه شد. جورجیو آرمانی عاشق ورزش است، او یکی از طرفداران بزرگ ورزش فوتبال می‌باشد که علاقه او نسبت به فوتبال سبب شد تا در سال 1994، لباس تیم ملی برای جام‌جهانی را طراحی کند.

جورجیو آرمانی در صنعت غذایی نیز وارد شده است، او شکلات‌ها و شیرینی‌های بسیار شیک و خوش‌طعم را با ظرافت تمام بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌کند. مرکز این عرضه در شهر فلورانس ایتالیا می‌باشد. جورجیو آرمانی در دهه 90 از اولین برند‌هایی بود که صنعت مد و پوشاک خود را وارد بازار جهانی چین و کشورهای آسیایی کرد. جورجیو آرمانی طراح لباس مهمانداران هواپیما آلیتالیا بود که البته شایعه شده بود این هواپیما به‌خاطر لباس‌های جورجیو آرمانی مشهور شده است و دارای کیفیت خدمات مناسبی نیست که همین اتفاق باعث شد که در سال‌های بعد، ایرلاین لباس مربوطه را تغییر دهند. جورجیو آرمانی خالق شهر میلان نام‌گذاری شده بود! البته نه به این دلیل که او شهر را بنا کرده باشد، بلکه او به نام این شهر عظمت بخشیده بود.

در سال 2006 جورجیو آرمانی اولین و تنها برندی بود که در شوهای خود از مدل‌هایی با شاخص توده بدنی زیر 18 استفاده نکرد، چون او بر این عقیده بود که این شاخص نباید موجب نگرانی مدل‌ها شود و آرامش آن‌ها را بخراشد. او بر این باور بود که سخت‌گیری در خصوص این شاخص باید از دنیای مد حذف شود و قصد داشت که همچین اجباری را برای رسیدن به راه‌روهای فشن از بین ببرد، زیرا که آن را زیاده‌خواهی می‌دانست. جورجیو آرمانی با این عمل، جلوه بسیار متفاوتی را به این صنعت بخشید.

ورود به صنعت عطر و ادکلن

برند جورجیو آرمانی به دلیل شهرت بسیار زیادی که به دست آورده بود باعث شد تا توجه شرکت‌های زیادی را به خود جلب کند. در اوایل دهه 80 برند جورجیو آرمانی با ال اورال قراردادی را امضا کرد و رسما فعالیت خودش را در صنعت عطر سازی شروع کرد. در سال 1982 اولین عطر به نام ARMANI FOR WOMEN توسط برند جورجیو آرمانی تولید شد که دارای رایحه‌ای بسیار خاص و جذاب بود. این روایح موفق شد تا محبوبیت بسیاری را به دست بیاورد و همین اتفاق سبب شد تا تولید کنندگان به فکر ساختن عطری مردانه با همین رایحه باشند. بنابراین عطر ARMANI FOR MEN طراحی شد. این دو رایحه به قدری عالی و منحصر به فرد بودند که سنگ بنای برند در رشد شده و همچنین باعث شد تولیدات دیگر نیز با استقبال مواجه شود.


.jpg


معرفی عطر سی پشن

یکی از محبوب‌ترین عطرهای برند جورجیو آرمانی، عطر سی پشن SI PASSIONE است که با رایحه‌ای گرم و شیرین در سال 2017 به بازار عطر و ادکلن ارائه شد. عطری زنانه که طبعی بسیار تازه و گلی دارد. روایح این عطر در آغاز ترکیبی از انگور فرنگی سیاه، گلابی، فلفل صورتی است که تازگی را برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه رایحه رز، گل آفتاب پرست شیرینی بیشتری را به عطر می‌بخشد. در آخر نیز رایحه وانیل، سدر رایحه‌ای کرمی به عطر سی پشن می‌بخشد. بطری عطر نیز بسیار ساده و به رنگ قرمز طراحی شده است که بر روی آن نام عطر SI PASSIONE حک شده است.