برند تیفانی

Brand Tiffany

​برند تیفانی

​Tiffany

برند تیفانی، یک برند تولید کننده جواهرآلات و نقره‌آلات آمریکایی می‌باشد که سال 1873 در نیویورک راه‌اندازی شد. بنیان‌گذار برند تیفانی، چارلز لوئیس تیفانی و تدی یانگ می‌باشند که در اوایل، برند خود را با نام ( تیفانی، یانگ و الیس ) راه‌اندازی کردند و به فروش لوازم‌التحریر می‌پرداختند.
در سال 1853 این نام به تیفانی تغییر پیدا کرد. در آن سالها، چارلز تیفانی مدیریت برند را بر عهده‌ گرفت، و جواهرآلات را به حوزه‌ی تخصصی فروش برند تبدیل کرد. در سال 1845، برند تیفانی اولین کاتالوگش را با عنوان "کتابچه‌ی آبی" منتشر کرد و امروزه همین حرفه را دنبال می‌کند. برند تیفانی در سال 1867 اولین برند آمریکایی بود که در نمایشگاه جهانی پاریس برنده‌ی جایزه‌ی بهترین محصول در نقره‌آلات شد. در سال 1877، نشان افتخاری مشهوری ساخت که لوگوی نیویورک یانکیز، NY شد. همچنین کار قلم کاری بر روی مدل افتخاری افسر پلیس NYC، بر عهده‌ی برند تیفانی بود. در اواخر سال 1980، برند تیفانی وارد صنعت عطر و ادکلن شد.
برند تیفانی، اولین عطر خود را در سال 1987 روانه‌ی بازار کرد عطر زنانه تیفانی، که عطری زنانه و گیاهی، محصولی از فرانسوآ دماشی بود. بعد از دو سال یعنی در سال 1989، عطر مردانه تیفانی وارد بازار شد که تولید کننده‌اش ژاک پولز بود و همچنین طراحی بطری عطرها، بر عهده‌ی شخصی به نام دیناند بود. عطرهای برند تیفانی تا به امروز در لیست لوکس‌ترین عطرهای دنیا قرار دارند.