بنتون - Benetton

برند بنتون

برند بنتون

تاریخچه برند بنتون

لوچیانو بنتون در روز 13 مه سال 1935 در ترویزو در ونتو ایتالیا چشم به جهان گشود. وی بزرگترین فرزند خانواده و شغل پدرش کرایه دادن ماشین و دوچرخه بود. لوچیانو بنتون در 14 سالگی پدرش از دنیا رفت و او مجبور به ترک مدرسه شد، وی تا در یک مغازه پارچه فروشی مشغول به کار شود و زندگی خواهر و دو برادر کوچیک‌تر از خود را تامین کند.

لوچیانو بنتون در 25 سالگی هنگامی که خواهرش ژاکتی معمولی را بافت، فکر تجارت به ذهنش رسید. آن ژاکت چیز خاصی نبود، فقط زرد رنگ بود، رنگی که در آن زمان یک رنگ معمولی نبود و مردم رنگ‌های شاد به تن نمی‌کردند. بسیاری از جوانان به ژاکتی که خواهر لوچیانو بنتون بافته بود علاقه‌مند شدند و از او درخواست کردند تا برای آن‌ها نیز ببافد. در آن زمان خانواده GILBERT به این نتیجه رسیدند که جلب کردن توجه مردم، نوآوری و ساختن تصویر ذهنی خوب، راز موفقیت در یک تجارت می‌باشد.

لوچیانو بنتون به همراه خانواده خود، در سال 1965 در مغازه‌ای در TREVIZO نیز شروع به کار کردند. همچنین در همان سال، مغازه دیگری را در BELLUNO باز کردند. آن‌ها مغازه خود را پس از 4 سال از اولین مغازه‌ای که در پاریس شروع به کار کرده بودند، بازگشایی کردند. هدف گروه بنتون این بود که فروشگاه‌هایی را در مرکز شهر نیز بازگشایی کنند. آن‌ها لباس‌های ساده‌ای از پشم می‌بافتند و مشتریان رنگ‌ مورد علاقه خود را سفارش می‌دادند.

محصولات برند بنتون

آن‌ها محصولات خود را با نام BENETTON می‌فروختند. لوچیانو بنتون از زمان آغاز به کار، ریاست گروه بنتون را بر عهده داشت. در سال 1969 گروه بنتون ارتقا پیدا کرد و بصورت نوین و جدید در آمد. گروه بنتون در سال 1972، شروع به افزایش برند‌های تحت پوشش‌شان کردند. در ابتدا برند JEAN WEST را خریدند و در سال 1974، برند SISLEY را خریداری کردند. گروه بنتون به سیاست افزایش فروشگاه‌های خود ادامه دادند و در سال 1980 اولین فروشگاه خود را در کشور آمریکا، در شهر نیویورک راه‌اندازی کردند و سپس در سال 1982 اولین فروشگاه آن‌ها نیز در توکیو شروع به کار کرد.

در دهه 80، آن‌ها بیش از صد فروشگاه در ایتالیا، 250 فروشگاه در آلمان، 80 فروشگاه در فرانسه، 100 فروشگاه در انگلستان و 25 فروشگاه در هلند و بلژیک داشتند. همچنین لوچیانو بنتون عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری ادیزون بود. گروه بنتون از طریق شرکت مالی سرمایه‌گذاری در سهام ادیزون، چندین شرکت و تجارت را راه‌اندازی کردند که شامل 37 درصد از شرکت اتواسترید، گرداننده دو سوم بزرگراه‌های ایتالیا و وسیع‌ترین شبکه بزرگراه در اروپا، 67 درصد از شرکت اتوگریل، یک مجموعه رستوران زنجیره‌ای جاده‌ای و

سرمایه‌گذاری در صنعت هتلداری نیز بود. تا سال 1975 فروش برند بنتون تنها به بازار ایتالیا محدود می‌شد. به گفته لوچیانو بنتون "بهترین ایده‌ها با پیاده‌سازی غلط از بین می‌روند. اگر ما نتوانیم مردم را راضی کنیم، فایده‌ای ندارد که اشتیاق آن‌ها را برای محصولات خود بیدار کنیم"

برند بنتون در خاوردور تعداد فروشگاه‌های خود را افزایش داد و تنها 50 فروشگاه را در چین راه‌اندازی کرد. برند بنتون در سال 1996 در بیش از 100 کشور دنیا با 7000 مرکز فروش برای مارک‌های اصلی خود یعنی سیسلی SISLEY، رنگ‌های متحد بنتون "UNITED COLORS OF BENETTON" نیز حضور داشت. شبکه فروش، 800 کارمند را شامل می‌شد که مسئول فروشگاه‌های مستقل برند بنتون در نقاط مختلف دنیا بودند.

با گذشت چند دهه پس از این دوران، خانواده بنتون مالک یک امپراتوری شدند که 15 کارخانه و 6 هزار بخش فروش را شامل می‌شد و سالانه میلیون‌ها دلار نیز درآمد داشت. برای توسعه و تقویت مداوم برند بنتون، تبلیغات نقش بسیار کلیدی در تاریخ بنتون داشت. با گذشت زمان، برند بنتون یک تصویر نمادی و ثابت نیز از خود خلق کرد. ایده‌هایی که خانواده بنتون از آن‌ها به عنوان فلسفه برند بنتون تعیبر می‌کنند و برای تمام کشورهای دنیا تاثیر گذار بوده است شامل مواردی همچون خلق یک تصویر به یاد ماندانی و ثابت جهانی، نمایش انواع بی‌نهایتِ متنوع رنگ‌ها برای موفقیت محصول و نهایتا قابل دسترس نشان دادن آنچه توسط برند بنتون نیز عرضه می‌شود.

همچنین خانواده بنتون مالکیت یک تیم مسابقه اتومبیل‌رانی فرمول یک با همین نام و باشگاه بستکبال و راگبی را از آن خود کردند که بیش از پیش به شهرت آن‌ها افزود. برند بنتون به طور مستقل یا همکاری با سایر گروه‌ها و سازمان‌ها، در بسیاری از اقدامات برای کمک به حل مشکلات اجتماعی نیز پیشگام بود. می‌توان به عنوان مثال از تبلیغی که در سال 1995 برای کمک به ایجاد آگاهی از ایدز در هند یا حمایت از موسسه WAR CHILD، یک موسسه خیریه که به کودکان مناطق جنگ زده سراسر دنیا نیز کمک می‌کرد، نام برد.

برند بنتون علاوه‌بر شعبه‌های پوشاک، در زمینه‌های دیگری هم سرمایه‌گذاری می‌کرد که شامل راکت‌های تنیس، چکمه‌های اسکی، اسکی‌های کستل و کفش‌های هاکی بود. سایر محصولات برند بنتون شامل عطر ادکلن، ساعت، لوازم آرایشی، لوازم التحریر، پارچه‌های کتان، عینک، کتاب و همچنین یک خط تولید پیجر با همکاری موتورولا بود.
محصولات عطری بنتون برای بزرگسالان و کودکان با طراحی‌های منحصر به فرد خود، در شیشه های رنگی با طرح‌هایی که برای لباس‌ها و دیگر محصولاتش در نظر می‌گیرد عرضه می‌شوند. اولین عطر زنانه و مردانه برند بنتون در سال 1987 به نام COLORS DE BENETTON به بازار عرضه شد.

زندگی لوچیانو بنتون

لوچیانو بنتون از سال 1992 تا 1994 سناتور جمهوری ایتالیا بود. او از همسر خود ماریا ترزا ماستری، صاحب چهار فرزند به نام‌های مورو، الکساندرا، روسلا و رامو شد. الکساندرا که در مارس 1964 متولد شده بود، از دانشگاه بوستون، مدرک مهندسی علوم و از دانشگاه هاروارد، مدرک MBA را دریافت کرد. الکساندرا در سال 1993 یک بانک بازرگانی راه‌اندازی کرد که در حال حاضر رئیس این شرکت است. وی در سال 2004، با مسؤلیت ویژه برای نظارت بر توسعه شرکت در بازارهای شرق و خاوردور و توجه خاص به هند و چین، به عنوان نائب رئیس گروه بنتون منصوب شد. الکساندرا، فرانک، سابرینا و کریستین بنتون، به عنوان اعضای کمیته مدیریت شرکت ادیزون نیز منصوب شده‌اند که نسل جدید بنتون در آینده خواهند بود.

برند بنتون در امروز

ثروت و دارایی خانواده بنتون از مرز تریلیون دلار می‌گذرد و آن‌ها نیز در ردیف ثروتمندان بزرگ جهان قرار دارند. در حال حاضر جیولانا بنتون عضو هیات مدیره برند بنتون و ادیزون می‌باشد. او مسئول برنامه‌ریزی و رسیدی به مجموعه لباس‌های کشباف و هماهنگ کردن محصولات تولیدی مختلف برند بنتون می‌باشد. رئیس شرکت ادیزون نیز گیلبرتو بنتون می‌باشد که به تمام سرمایه‌گذاری‌های مالی و مستغلات نظارت می‌کند. او همچنین رئیس اتوگریل و معاون گروه بنتون است. کارلو بنتون نیز قائم مقام رئیس شرکت گروه بنتون و همچنین ادیزون می‌باشد. او مسئول تولید و برقراری ارتباط بین شعبه مرکزی بنتون با واحدهای جهانی خود را برعهده دارد.

سهام برند بنتون در پنج قاره دنیا و از طریق بیش از 50 شرکت وابسته و 3000 کارمند مستقیم توسعه یافته است. روزانه برند بنتون حدود 200 هزار نمونه پوشاک و در سال تقریبا 110 میلیون لباس را تولید می‌کند. محصولات برند بنتون، پیشرف و رشد بین‌المللی داشته است و همچنین در حال حاضر کالاهای صادراتی آن در سال 1975 از 2 درصد به 90 درصد رسیده است. در سال‌های اخیر لوچیانو بنتون نیز درگیری و گرفتاری‌های روزانه خود را کاهش داده و با تاسیس شیش هزارمین نمایندگی برند بنتون، با دارا بودن بیش از 9500 کارمند در 120 کشور جهان، سالانه درآمدی بالغ بر دو میلیارد یورو را تنها از این شرکت نصیب خانواده بنتون می‌کند.

در ادامه نیز ما قصد داریم تا دو عطر زنانه و مردانه از برند بنتون را به شما معرفی کنیم:


1: عطر ادکلن بنتون بی یونایتد زنانه BENRTTON B UNITED WOMAN

عطر بنتون بی یونایتد عطری زنانه و شیک که توسط عطرساز ماهری به نام CHRISTOPHE RAYNAUD طراحی شد و با رایحه‌ای خنک به بازار عطر ادکلن‌های زنانه عرضه گردید. عطر بنتون بی یونایتد که از ماندگاری، قدرت پخش بوی بسیار خوبی برخوردار است و برای استفاده در روزهای گرم تابستان و بهار نیز به شدت توصیه می‌شود.

رایحه‌های عطر ادکلن بنتون بی یونایتد

به محض اسپری کردن عطر بنتون بی یونایتد بر روی لباس یا محل نبض خود، رایحه اولیه آن که از ترکیب سرمست‌کننده بوی ترنج، انگور فرنگی سیاه، کشمش بی دانه قرمز تشکیل شده است به سرعت در فضا پخش شده و توجه اطرافیانتان را به سمت شما جلب خواهد کرد. با گذر زمان و با جایگزین شدن رایحه میانی، ترکیبی پرطراوت از بوی پرتقال، گل پنبه، فریجا، گل صد تومانی را استشمام خواهید کرد که حسی سرشار از آرامش و تمرکز بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت. پس از مدت زمانی طولانی، رایحه پایانی با ترکیبی فریبنده از بوی رزبری، وانیل، چوب صندل، مشک، عطر بنتون بی یونایتد را برای بانویی باوقار تکمیل خواهد ساخت.

2: عطر ادکلن بنتون بی یونایتد مردانه BENETTON B UNITED MAN

عطر بنتون بی یونایتد عطری مردانه و جذاب که توسط عطرساز مشهوری به نام VALERIE GARNUCH خلق شد و با رایحه‌ای خنک و تند در سال 2004 به بازار عطر ادکلن‌های مردانه عرضه گردید. عطر بنتون بی یونایتد که در دسته گروه بویایی معطر قرار دارد از ماندگاری، قدرت پخش بوی بسیار خوبی برخوردار است و برای استفاده در روزهای گرم تابستان و بهار نیز به شدت پیشنهاد می‌شود.

رایحه‌های عطر ادکلن بنتون بی یونایتد:

با اسپری کردن عطر بنتون بی یونایتد بر روی لباس یا محل نبض خود، متوجه رایحه اولیه آن خواهید شد که از ترکیب بوی گریپ فروت، پرتقال، نعنا، هل سبز تشکیل شده است. این روایح پرطراوت، تازگی، سرزندگی و نشاط را برای شما به ارمغان می‌آورد. با گذشت زمان، رایحه میانی با ترکیبی دلپذیز از بوی گل شمعدانی، اسطوخودوس، یاسمن بزرگ گیا، میخک صد پر از راه رسیده و حسی سرشار از هیجان و انرژی مثبت بالایی را در وجود شما سرازیر می‌کند. پس از مدت زمانی طولانی، رایحه پایانی با ترکیبی هوس‌بر‌انگیز از بوی سدر، چوب صندل، مشک، عطر بنتون بی یونایتد را برای مردی لوکس تکمیل خواهد ساخت.