برند اورتو پاریسی

Brand Orto Parisi

برند اورتو پاریسی

Orto Parisi

درباره برند اورتو پاریسی

برند اورتو پاریسی Orto parisi فعالیت خود را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و تا سال ۲۰۱۹ حدود هشت عطر را روانه بازار کرد. ورای هر کدام از عطرهای اورتو پاریسی، هنری نهفته است که ارزشمند و خاص است. می‌توان گفت هیچ کدام از برندهای فعال در صنعت عطر ادکلن تا این میزان از هنر بهره نگرفته‌اند. برند اورتو پاریسی تا به حال عطرهای کمی را تولید کرده است و این به دلیل دقت در طراحی و تولید و همچنین تأکید بر کیفیت به جای کمیت است.

عطرهای اورتو پاریسی تکرارنشدنی هستند و شما با عطرهای این برند می‌توانید خاص، درخشان باشید. برند ایتالیایی اورتو پاریسی یک برند عطری نیش است که توسط عطرسازی ایتالیایی به نام الساندرو گوآلتیری تأسیس شد. او در مورد این برند این گونه می‌گوید: این پروژه از نظر من همانند باغی است که خودم آن را کاشته‌ام، از آن مراقبت کرده‌ام، محصولات را در آن کشت و سپس برداشت کرده‌ام. او معتقد است که بدن ما همانند باغی است که عطر و بوی آن، آینه‌ای حقیقی از روح ماست. الساندرو عطرهای این برند را به پدربزرگ خود وینچِنزو پاریسی و تمامی کسانی تقدیم می‌دارد که از فرصت موجود برای کسب تجربه و پراکندن رایحه زندگی، بهترین بهره را برده‌اند.

تاریحچه برند اورتو پاریسی

الساندرو دارای اصالتی ایتالیایی است اما با این حال سال‌های زیادی را در کشور هلند سپری نمود. او با توجه به شغل پدر خود که به فعالیت مزرعه داری مشغول بود، تصمیم گرفت تا اساس برندش را بر پایه طبیعت و محصولات طبیعی تنظیم کند. به همین دلیل است که تمام رایحه‌های برند اورتو پاریسی دارای حال و هوایی عجیب اما آشنا هستند. الساندرو گوالتری علاوه بر تاسیس برند اورتو پاریسی، خالق برند ناساموتو نیز است. لازم به ذکر است که حرفه اصلی الساندرو شیمی است و او یک استاد شیمی تلقی می‌شود.

همانطور که گفته شد داستان برند اورتو پاریسی از عشق وی به پدربزرگش شکل گرفته است به طوری که ایده اصلی طراحی این عطرها، زندگینامه وینسنزو پدربزرگ وی بود که او را اورتو پاریسی خطاب می کرد. او این برند را به یاد دوران کودکی خود بنا نهاده است. از شواهد موجود در آثاری که الساندرو برای برند خود خلق کرده است، می‌توان به این نتیجه رسید که در پس تمام عطرهای برند اورتو پاریسی، داستان‌هایی شنیدنی وجود دارد که در ادامه به اختصار به آنها خواهیم پرداخت. از سوی دیگر، نام گذاری عطرهای این برند ایتالیایی نیز بسیار هوشمندانه و متناسب با روایح آنها انجام گرفته است.

عطرهای اورتو پاریسی

الساندرو گوآلتیری، بنیان‌گذار این برند می‌گوید: من از غنی‌ترین مواد اولیه و معدنی برای دستیابی به یک بو یا رایحه در ذهن خود استفاده می‌کنم اما اگر نتوانم رایحه مورد نظر خود را در طبیعت کشف و از آن استفاده کنم، حتما از مواد شیمیایی استفاده خواهم کرد. او معتقد است که رایحه خلق شده می‌بایست شبیه داستان اولیه شکل گرفته در ذهن او باشد.
عطرهای اورتو پاریسی دارای غلظت پرفیوم هستند اما به گفته الساندرو، رایحه‌ها غنی‌تر از پرفیوم هستند.

با وجود این، طراحی جالب این برند فقط به رایحه‌های آن ختم نمی شود. درب عطرهای اورتو پاریسی به عنوان قسمت عمده‌ای از پروژه تلقی می‌شود چرا که تمامی درب‌ها از نوعی فلز یعنی طلا و برنز ساج ساخته شده‌اند. همچنین درب‌ها با مهری از جنس چوب طبیعی یا شاخ حیوانات مزین شده است. خلاقیت در این برند ایتالیایی موج می‌زند زیرا شیشه تمامی عطرها نیز شبیه قمقمه طراحی شده است و برچسبی که روی شیشه‌ها وجود دارد، گویای نام آن عطر است.

جنس بسته‌بندی این عطر از یک نوع کاغذ بسیار نادر و گران به اسم سیلور رو است که به صورت طبیعی دارای خطوط موازی و سطح غیر صیقلی است. طراحی بسیار خاص و کاملا حرفه‌ای جعبه‌های برند نیز نکته‌ای حائز اهمیت و بسیار مهم است. در نهایت تصویر روی جعبه تمامی عطرها، نشان دهنده کوچک‌ترین موجود زنده در دنیا است.

در مورد برند اورتو پاریسی بیشتر بدانیم

1- برند اورتو پاریسی از چه زمانی فعالیت خود را در زمینه تولید عطر آغاز نمود؟

این برند درجه یک ایتالیایی از سال 2014 میلادی فعالیت خود را در حوزه تولید و عرضه محصولات عطری نیش آغاز نمود.

2- ماندگاری عطرهای برند اورتو پاریسی چقدر است؟

عطرهای نیش به دلیل استفاده از ترکیبات طبیعی و کمیاب از ماندگاری بهتری نسبت به سایر عطرها برخوردار هستند. اما در هر حال ماندگاری یک عطر به عوامل متعددی بستگی دارد و به هیچ عنوان تضمینی برای ماندگاری بالای یک عطر وجود ندارد.

3- برند اورتو پاریسی اصالتا برای کدام کشور است؟

این برند اروپایی دارای اصالتی ایتالیایی است و محصولات عطری آن نیز در همین کشور تولید می شود.

4- آیا تمام عطر های نیش برند اورتو پاریسی دست‌ساز هستند؟

منظور از عطر دست‌ساز آن است که مواد تشکیل دهنده آن ناب و کمیاب باشد و هیچ عمل شیمیایی روی آنها صورت نگیرد. علاوه بر آن تعداد بسیاری از برند های نیش نیز دارای شیشه های دست ساز هستند.

5- آیا از عطرهای اورتو پاریسی می‌توان به عنوان عطر روزمره استفاده نمود؟

با توجه به تنوع بالای محصولات اورتو پاریسی از آنها می‌توان به عنوان عطرهای روزمره استفاده نمود، اما به دلیل ماندگاری به نسبت بالا، استفاده از آنها برای مهمانی‌ها و مراسم مهم و همچنین فصول سرد سال توصیه می شود.

اورتو پاریسی مجموعه‌ای از عطر‌‌های خارق‌العاده از عطرساز برتر الساندرو گوالتیری است. اورتو پاریسی، با الهام از عطر خام و ارگانیک زندگی، عطر‌‌های غنی تزئین‌شده با چشم‌انداز بی‌نظیر گوالتیری را ارائه می‌‌‌دهد. سایسون یکی از سهامداران رسمی استرالیایی اورتو پاریسی است.
کمپانی مادر ایتالیایی The Nose که متعلق به آقای الساندرو گوالتیری Alessandro Gualtieri (خالق رایحه ی بلک افغان از برند نازوماتو) می‌باشد، برند دیگری را به مجموعه کار های خود اضافه نمود و هم اکنون صاحب ۳ برند است: Nasomatto، Maria L ،Orto Parisi
الساندرو در خصوص برند جدید خود این چنین می‌گوید: در این برند من می‌خواستم تا از زحمات وی تشکر و قدرانی کنم، چرا که منبع الهام من برای ساخت این برند بوده است.

در ابتدا شروع به نوشتن زندگینامه‌ی او کردم اما دیری نپایید که خسته شدم و بعد از کمی تامل متوجه شدم که خودم هیچوقت زندگینامه‌ی شخصی را مطالعه نکردم.
ایده‌ی این برند از کارهای پدر بزرگم شروع شده است، از هنرنمایی که وی در باغچه ی شخصی خودش انجام می داد و زندگی را سراسر از رایحه می‌نمود.

بله وینزو، پدربزرگم است که من همیشه او را اورتو پاریسی صدا می کردم.

طبق نظر الساندرو بخش‌هایی از بدن که بوی بیشتری را با نبض در فضا پراکنده می‌کنند، قسمت‌هایی هستند که روح بیشتری در آن وجود دارد. با توجه به نکاتی که گفته شد خرید عطر اورتو پاریسی نمایانگر روح بخشی به جسم و جان است.

چند عطر ادکلن برتر برند اورتو پاریسی

اورتو پاریسی مگامار (Megamare): این ادکلن الهام گرفته از دریا است. این عطر رایحه‌ای خنک و دل‌فریب دارد و به صورتی است که با نت‌های جلبک دریایی و ید خاطره دریا را برایتان تداعی می‌کند. گروه بویایی این ادکلن در دسته معطر و آبزی است و به دلیل تناژ خنکی که دارد انتخابی هوشمندانه برای مراسمات رسمی به‌حساب می‌آید.

اورتو پاریسی برگاماسک (Bergamask): عطر دل‌فریب و اغواکننده برگاماسک مناسب آقایان و بانوان سخت پسند و خوش‌سلیقه است. این عطر در گروه بویایی مرکبات چوبی قرار دارد و برای استفاده روزانه و مراسمات رسمی مناسب است.

اورتو پاریسی سمینالیس (Seminalis): خالق عطر و ادکلن اورتو پاریسی به سمینالیس برچسب زندگی زده است. این عطر با رایحه دل‌فریب خود در خانواده بویایی شرقی چوبی قرار دارد.

اورتو پاریسی بوکاذرا (Boccanera): این عطر در وهله اول شکلاتی و بعدازآن خاطره‌ای از حیلی، فلفل سیا و زنجبیل را در ذهن تداعی می‌کند. هدف از ابداع این رایحه مشخص کردن احساسی بین عشق و ترس بوده است. خانواده بویایی این عطر شرقی وانیلی است و برای استفاده روزانه و مراسمات رسمی مناسب خواهد بود.

اورتو پاریسی بروتوس (Brutus) : این عطر با الهام گرفته‌شده از شخصیت بروتوس (سناتور رومی) ساخته‌ شده است. ادکلن بروتوس با رایحه‌ای شمعدانی، گل رز و لبدانوم یادگار مردی قوی و با اصالت است. این عطر مناسب استفاده آقایان و بانوان بوده و در گروه خانواده بویایی معطر فوژه (چهار عنبر) است.

اورتو پاریسی ترونی (Terroni) : این عطر آتش‌گون شما را به بازگشت به خواستگاه زمین دعوت می‌کند و از شما می‌خواهد به اصالت خود بازگردید. اگر می‌خواهید در هر جمعی بدرخشید، پیشنهاد ما به شما خرید عطر و ادکلن اورتو پاریسی برند ترونی است. گروه بویایی این ادکلن شرقی چوبی و برای استفاده آقایان و بانوان مناسب است.

اورتو پاریسی ویرید (Viride): عطری با یادگاری از مراتع سبز یمن و عشایری که در آن زندگی می‌کنند. این عطر الهام گرفته‌ شده از مراتع سبز و زندگی‌بخش است. این عطر رایحه‌ای خنک دارد و مناسب استفاده آقایان و بانوان تولید می‌شود. خانواده بویایی این ادکلن در گروه چوبی معطر قرار دارد.

اورتو پاریسی Stercus: این عطر داستان دوگانگی زندگی را بیان می‌کند. انسان به‌صورت مداوم در چالش‌های بین دو حالت روحانی و نفسانی قرار دارد. این عطر به‌صورت کامل از سنت و خلاقیت پیروی می‌کند و خانواده بویایی آن چوبی گلی و مشکی است. طبع این عطر گرم است و آقایان و بانوان می‌توانند از آن استفاده کنند.

فروشگاه جزیره عطر